Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Od skromnih začetkov do uspešne, hitro ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.10.2013      20:31
A A

Od skromnih začetkov do uspešne, hitro rastoče občine


»Priložnost enkratno danes imam, da se v imenu nagrajencev zahvalim vsem Vam. Se zdi mi, da sanjam, da v zraku lebdim, da blizu sem soncu, na oblakih letim. Pa vendar priznanje v rokah držim in skupaj zdaj z vami se ga veselim,« nas je v pesniškem slogu na osrednji prireditvi ob prazniku občine Vojnik v petek, 4. oktobra 2013, nagovorila letošnja prejemnica zlatega vojniškega grba Milena Jurgec. Pred osrednjo prireditvijo je v neposredni bližini večnamenske dvorane Osnovne šole Frankolovo potekala slavnostna seja Občinskega sveta Občine Vojnik, na kateri sta imela pozdravna govora župan Benedikt Podergajs ter podžupan Branko Petre, predsedniki odborov in komisij pa so predstavili poročila o njihovem delu. Osrednjo prireditev so tudi letos popestrili različni izvajalci. Domači Moški pevski zbor prosvetnega društva Anton Bezenšek Frankolovo, solistki Urška Oprčkal in Mojca Žerjav ter Extra band Glasbene šole Celje, pod vodstvom dirigenta Bojana Logarja. Program sta povezovala Jure Štokovnik in Jerneja Kompan, o utripu občine pa je spregovoril slavnostni govornik župan Benedikt Podergajs. Na prireditvi so podelili občinske grbe, županova priznanja in priznanja zlatim maturantom.


Svečana seja Občinskega sveta občine Vojnik
Svečana seja Občinskega sveta občine Vojnik
Deli:

Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je tudi letos imela zahtevno delo, saj je prejela 172 predlogov za 29 oseb, 6 društev in 2 glasbeni skupini. Občinski svet je potrdil izbrane predloge komisije na svoji 24. redni seji.

 

Župan Benedikt Podergajs se je uvodoma z zgodbo o paru, ki si v izložbi draguljarne ogleduje različne vrste kamnov in med njimi nekje v ozadju najde najpreprostejšega, spominjal skromnih, a optimističnih začetkov. »Leta 1994 smo v upravljanje prevzeli podoben kamen. Prevzemali smo ga s srcem in izjemnim veseljem. S stiskom pesti in obračanjem proti svetlobi smo mu vlivali moč. Vsi, ki na kakršenkoli način bogatite in plemenitite življenje v naši občini, ste ta kamen imeli v rokah, ga ogreli in dvignili proti svetlobi.« Ozrl se je tudi v preteklost in preletel dolgoletno tradicijo podeljevanja občinskih grbov. Še posebej je poudaril pomen občinskega glasila Ogledalo in dejal, da ga je v zadnji, že 95. številki, prevzel članek patra Branka Cestnika o solidarnosti in vaški složnosti. Navezujoč se na njegovo razmišljanje o krizi, pomoči najbolj šibkim, spoštovanju različnosti in veselju do bivanja v domačem kraju, se je zahvalil in čestital vsem letošnjim nagrajencem. »Ta čas naj nam daje moči, da nas kriza ne zlomi, temveč nas naredi trdnejše,« je še zaključil.

 

Najprej je župan podelil priznanja zlatim maturantom, ki so jih prejeli Lara Anja Lešnik, Patricija Majger in Timotej Operčkal.

 

Lara Anja je štiriletno odličnost na I. gimnaziji v Celju zaključila še s 33 točkami na maturi. Uspešna je bila na različnih tekmovanjih: osvojila je zlato Cankarjevo in dve zlati Preglovi priznanji, zlato priznanje na tekmovanju iz zgodovine, tri srebrna Vegova priznanja z matematičnih tekmovanj, dve srebrni priznanji iz fizike, na tekmovanjih iz biologije in kemije pa se je vsako leto uvrščala med najboljše v državi in prav tako dosegla več zlatih priznanj. V letošnjem letu je postala tudi državna prvakinja v biologiji. Šolanje nadaljuje na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Nadobudna skavtinja v prostem času rada potuje, se uči tujih jezikov, se ukvarja s športom ter druži s prijatelji.

 

Patricija je osnovno šolo obiskovala v Vojniku, šolanje pa nadaljevala na Srednji kemijski šoli v Celju. Med šolanjem je bila uspešna na tekmovanjih iz znanja matematike, v zaključnem letniku sta s sošolko Anjo Tanšek prejeli tudi bronasto in Krkino priznanje za raziskovalno nalogo. Šolanje nadaljuje na Biotehniški fakulteti v Ljubljani, smer mikrobiologija. V prostem času obiskuje skavte, pleše srednjeveške plese in vadi aerobiko. 

 

Timotej je odrasel na kmetiji v Zabukovju pri Frankolovem. Timotej o sebi pravi: »V mali šoli sem bil bolj počasen pri učenju, kasneje pa sem se z lahkoto učil, saj sem imel najraje matematiko in fiziko, v srednji šoli pa strokovne predmete, ki jih večina ni marala.« Veseli se nadaljnjega študija na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru in upa, da jo bo končal tako uspešno kot srednjo šolo. Je velik ljubitelj živali, v prostem času pa rad raziskuje.

 

Županova priznanja je prejelo 8 prejemnikov.

 

Boris Podjavoršek iz Lipe pri Frankolovem, za aktivno sodelovanje v Moškem pevskem zboru Anton Bezenšek Frankolovo, v Društvu jadralnih padalcev »Kajuh«, Športnem društvu Frankolovo, v Svetu KS Frankolovo ter pri obnovi cerkvenih objektov.

Tomaž Marčič iz Vojnika za uspešno in ustvarjalno delo na področju glasbene pedagogike, ustvarjanja glasbenih del ter za vodenje in pomoč različnim pevskim zborom in skupinam.

Franci Zidar iz Šmarja pri Jelšah za ohranjanje kulturne dediščine, promocijo gradu Lemberg in občine Vojnik ter aktivno sodelovanje z društvi iz KS Nova Cerkev.

Vaclav Jakop iz Višnje vasi za dolgoletno petje v Moškem pevskem zboru Nova Cerkev.

Nataša Kveder – Taja Design iz Malih Dol za inovativen pristop na področju samostojnega podjetništva in promocijo kraja Vojnik s svojimi izdelki.

Barbara in Branko Oblonšek iz Velike Ravni za aktivno vodenje ureditve vodovoda na Veliki Ravni.

Športno društvo Socka za organiziranje državnega prvenstva v gorskih tekih za štafete, organiziranje tekov in kolesarjenja na Strnadov travnik ter aktivno delo z mladimi na športnem področju. 

Roman Muzel iz Straže pri Dolu za uspešno vodenje Športnega društva Frankolovo, članstvo v Svetu KS Frankolovo ter aktivno pomoč pri urejanju športne in komunalne infrastrukture v

kraju. 

 

Župan je ob tej priložnosti celjskemu škofu msgr. dr. Stanislavu Lipovšku iz Jankove za njegovo delo in vse navdihujoče besede, ki večajo prepoznavnost domače vojniške župnije in občine Vojnik širom po Sloveniji in v tujini, podelil častno priznanje. S svojo redno prisotnostjo na pomembnih dogodkih župnij in društev v občini Vojnik daje le-tem posebno veljavo in dodaten zagon pri njihovem delu.

 

K rasti občine so prispevali tudi letošnji prejemniki bronastih vojniških grbov, in sicer Jožef Kocman, Milan Dobovišek in Etno glasbena skupina »Vrajeva peč«.

 

Jožef Kocman – Vojnik za večletno delo v Občinskem svetu Občine Vojnik in v Svetu KS Vojnik ter sodelovanje v različnih delovnih telesih občine in KS Vojnik, še posebej v Svetu za preventivo in vzgojo v cestnem prometu.

Milan Dobovišek – Celje za aktivno sodelovanje na upravno strokovnem področju pri obnovi cerkvenih objektov in Paviljona Frankolovo ter finančno in delovno pomoč v različnih društvih KS Frankolovo.  

Etno glasbena skupina »Vrajeva peč« - Socka za 30-letno delovanje na področju ohranjanja etno glasbe, kulturno udejstvovanje v kraju in širšem območju ter sodelovanje z občino.

 

Ponosna prejemnika srebrnega vojniškega grba sta Viktor Božnik in Karl Blazinšek. Viktor Božnik je grb prejel za dolgoletno aktivno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Socka, aktivno pomoč v župniji Nova Cerkev, delo v Svetu KS Nova Cerkev, požrtvovalno pomoč sokrajanom in za mentorstvo, s katerim svoje bogato znanje in izkušnje prenaša na mlajše gasilce. Karl Blazinšek iz Lipe pri Frankolovem je ustanovil Društvo jadralnih padalcev »Kajuh« Frankolovo, aktivno sodeluje v Čebelarskem društvu Vojnik in Turističnem društvu Frankolovo, zelo aktiven je tudi pri obnovi cest in cerkvenih objektov.

 

Zlati vojniški grb je tako kot vsi doslej odšel v požrtvovalne roke: sokrajanki Mileni Jurgec iz Vojnika. Grb je prejela za dolgoletno prostovoljno delo na različnih področjih družbenega in društvenega življenja, v kulturi, gasilstvu, šolstvu, župnijskem in karitativnem delu, za pisanje člankov za medije in besedil pesmi za različne priložnosti, aktivno sodelovanje pri organizaciji večjih slovesnosti in prireditev ter skrbi za vzgojo otrok in mladine tudi izven šolskih prostorov.

 

Tjaša Podergajs

Foto: Matjaž Jambriško
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
obpodelitvinagrad.docx
17074_obpodelitvinagrad.docx (12,89 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.