Logo MojaObčina.si

Tržič

DANES
7°C
-1°C
JUTRI
2°C
2°C

50. ŠUŠTARSKA NEDELJA

5407
Organizator: Turistično društvo Tržič
Vstopnina: Parkirnina
Jubilejna prireditev
Deli
Na angelsko nedeljo, prvo nedeljo v septembru, tržiške ulice oživijo in v mesto pod Karavankami privabijo veliko obiskovalcev. Šuštarska nedelja se je razvila iz tržiških sejmov. Tržič je leta 1492 dobil trške pravice za prodajo vina, živine in železnih izdelkov. Tako so se v mestu tedensko in tudi letno vrstili sejmi, med katerimi je bil najpomembnejši sejem kmečkih izdelkov na angelsko nedeljo (prva nedelja v septembru).
PROGRAM: 
SLOVENSKI ŠUŠTARJI: 
NOVICE: 
Informacije:
 /  +386 (0)41 75 31 31  /  
      
Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij