Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
6°C
2°C
JUTRI
8°C
1°C
Deli
7080

KAŠeva Kulturna zima

Letos je za mrzlo zimo v Vipavski dolini poskrbel sneg, za kulturno zimo pa smo poskrbeli na Klubu ajdovskih študentov in dijakov. Tudi letos smo priredili, zdaj že tradicionalno, 'KAŠevo Kulturno zimo', s katero že tri leta kulturno bogatimo zimske mesece na Ajdovskem. Gre za zaporedje večerov, ki so obarvani gledališko, glasbeno in literarno, ter so namenjeni predvsem približanju kulture mladim. Vsi dogodki so bili brezplačni, saj se usmerjamo k temu, da vsem omogočimo možnost kakovostnega druženja.
Letos je projekt otvoril glasbenik in pisatelj, mnogim poznan kot član benda Mi2, Jernej Dirnbek. Obiskovalcem je na komičen način predstavil svojo prvo knjigo, '
Pevci pozabljenih pesmi', ter jih zabaval z igranjem svojih znanih in tistih malo manj znanih melodij.
Drugo dejanje Kulturne zime je bilo posvečeno vsem, ki se navdušujejo nad potovanji. Uspešna potovalna agentka agencije STA, Tjaša Blaško, je predstavila svojo ekspedicijo na Kilimandžaro in opisala svoje izkušnje s potovanja po Tanzaniji. Naslednji vikend je pripadal domačinki in naši klubski aktivistki, Lari Štefančič, ki je pod okriljem letošnje Kulturne zime premierno uprizorila svojo prvo monokomedijo pod naslovom '
Wsmica pr Meri'. Zadnja dva dogodka sta minila v pravem koncertnem duhu – prvi petek v marcu je na oder Hiše mladih stopil obetaven, mlad slovenski glasbenik Daniel Vezoja, ki je s pomočjo svojega benda prostor napolnil s prijetnimi melodijami. KAŠevo kulturno zimo pa je pretekli vikend zaključil primorski raper Smaal Tokk, ki je povsem napolnil Bar Hiša mladih in poskrbel za pravo 'gangsta' vzdušje. Kaševci smo z izpeljavo in udeležbo zadovoljni ter upamo, da se naslednje leto vidimo v še večjem številu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!