Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

pretežno jasno
Popoldne bo večinoma sončno, predvsem na severovzhodu bodo še lahko nastale plohe in posamezne nevihte. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
9°C | 24°C
torek, 24.04.2018
10°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
12°C | 24°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

KAŠeva Kulturna zima


NOVICE

| |
20.03.2018      14:20
A A

KAŠeva Kulturna zimaDeli:

Letos je za mrzlo zimo v Vipavski dolini poskrbel sneg, za kulturno zimo pa smo poskrbeli na Klubu ajdovskih študentov in dijakov. Tudi letos smo priredili, zdaj že tradicionalno, 'KAŠevo Kulturno zimo', s katero že tri leta kulturno bogatimo zimske mesece na Ajdovskem. Gre za zaporedje večerov, ki so obarvani gledališko, glasbeno in literarno, ter so namenjeni predvsem približanju kulture mladim. Vsi dogodki so bili brezplačni, saj se usmerjamo k temu, da vsem omogočimo možnost kakovostnega druženja.
Letos je projekt otvoril glasbenik in pisatelj, mnogim poznan kot član benda Mi2, Jernej Dirnbek. Obiskovalcem je na komičen način predstavil svojo prvo knjigo, '
Pevci pozabljenih pesmi', ter jih zabaval z igranjem svojih znanih in tistih malo manj znanih melodij.
Drugo dejanje Kulturne zime je bilo posvečeno vsem, ki se navdušujejo nad potovanji. Uspešna potovalna agentka agencije STA, Tjaša Blaško, je predstavila svojo ekspedicijo na Kilimandžaro in opisala svoje izkušnje s potovanja po Tanzaniji. Naslednji vikend je pripadal domačinki in naši klubski aktivistki, Lari Štefančič, ki je pod okriljem letošnje Kulturne zime premierno uprizorila svojo prvo monokomedijo pod naslovom '
Wsmica pr Meri'. Zadnja dva dogodka sta minila v pravem koncertnem duhu – prvi petek v marcu je na oder Hiše mladih stopil obetaven, mlad slovenski glasbenik Daniel Vezoja, ki je s pomočjo svojega benda prostor napolnil s prijetnimi melodijami. KAŠevo kulturno zimo pa je pretekli vikend zaključil primorski raper Smaal Tokk, ki je povsem napolnil Bar Hiša mladih in poskrbel za pravo 'gangsta' vzdušje. Kaševci smo z izpeljavo in udeležbo zadovoljni ter upamo, da se naslednje leto vidimo v še večjem številu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.