Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Popoldne bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
16°C | 32°C
petek, 17.08.2018
16°C | 32°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 33°C
ponedeljek, 20.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

KAŠeva Kulturna zima


NOVICE

| |
20.03.2018      14:20
A A

KAŠeva Kulturna zimaDeli:

Letos je za mrzlo zimo v Vipavski dolini poskrbel sneg, za kulturno zimo pa smo poskrbeli na Klubu ajdovskih študentov in dijakov. Tudi letos smo priredili, zdaj že tradicionalno, 'KAŠevo Kulturno zimo', s katero že tri leta kulturno bogatimo zimske mesece na Ajdovskem. Gre za zaporedje večerov, ki so obarvani gledališko, glasbeno in literarno, ter so namenjeni predvsem približanju kulture mladim. Vsi dogodki so bili brezplačni, saj se usmerjamo k temu, da vsem omogočimo možnost kakovostnega druženja.
Letos je projekt otvoril glasbenik in pisatelj, mnogim poznan kot član benda Mi2, Jernej Dirnbek. Obiskovalcem je na komičen način predstavil svojo prvo knjigo, '
Pevci pozabljenih pesmi', ter jih zabaval z igranjem svojih znanih in tistih malo manj znanih melodij.
Drugo dejanje Kulturne zime je bilo posvečeno vsem, ki se navdušujejo nad potovanji. Uspešna potovalna agentka agencije STA, Tjaša Blaško, je predstavila svojo ekspedicijo na Kilimandžaro in opisala svoje izkušnje s potovanja po Tanzaniji. Naslednji vikend je pripadal domačinki in naši klubski aktivistki, Lari Štefančič, ki je pod okriljem letošnje Kulturne zime premierno uprizorila svojo prvo monokomedijo pod naslovom '
Wsmica pr Meri'. Zadnja dva dogodka sta minila v pravem koncertnem duhu – prvi petek v marcu je na oder Hiše mladih stopil obetaven, mlad slovenski glasbenik Daniel Vezoja, ki je s pomočjo svojega benda prostor napolnil s prijetnimi melodijami. KAŠevo kulturno zimo pa je pretekli vikend zaključil primorski raper Smaal Tokk, ki je povsem napolnil Bar Hiša mladih in poskrbel za pravo 'gangsta' vzdušje. Kaševci smo z izpeljavo in udeležbo zadovoljni ter upamo, da se naslednje leto vidimo v še večjem številu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.