Logo MojaObčina.si
DANES
31°C
19°C
JUTRI
33°C
18°C
Oceni objavo

Požar in burja sta družini vzela dom

V četrtek, 26. marca, je na ajdovskem pihala zelo močna burja. Ljudje so bili zaradi tega in pa tudi zaradi koronavirusa, v zavetju svojih domov. Družina iz Lokavca pa je na žalost, ravno na ta dan ostala brez doma. Zaradi požara, ki se je razplamtel na ta dan, so brez strehe nad glavo ostali oče, mama in dve hčerki (dijakinja in študentka).

Gasilci so z velikim naporom omejili požar, da se ni razširil še na sosednje hiše, niso pa uspeli preprečiti škode, ki jo je ogenj povzročil hiši. Celotna dolina je takoj začutila stisko družine; Občina in Civilna zaščita so že v nekaj urah družini ponudili nadomestno stanovanje, vendar so na koncu prevladale družinske vezi. V prvih dneh je družino pod svojo streho sprejel očetov brat, potem pa so jim začasni dom ponudili mamini starši. In tako so vsi štirje sedaj v Velikih Žabljah. Želja po obnovi pogorišča pa je tako velika, da si želijo z obnovo začeti čimprej, zavedajo pa se, da brez pomoči dobrih ljudi ne bo šlo. 

Pri Karitas smo sprejeli njihov klic na pomoč in ponudili kar imamo za ljudi v stiski, istočasno pa začeli z akcijo zbiranja sredstev. Preko elektronskih medijev smo posredovali poziv z besedami: 

Pomoč se zbira pri Karitas vipavske dekanije, Ajdovščina, Vipavska cesta 11 na TRR SI56 0475 1000 08 67 279, sklic SI00 260320, namen: požar. 

Že uro po tem je zgled dal župan Tadej Beočanin in v imenu občine Ajdovščina nakazal 1.000 €. Njegovemu zgledu so sledili mnogi, saj je na objavljeni račun v prvih dveh dneh prispelo 15.291,00 €. Vsak evro šteje, zato hvala lepa vsakemu posebej in vsem skupaj, ki ste in še boste darovali. Z zbranimi sredstvi bodo plačani računi za obnovo doma družine.  

ZPM Ajdovščina bo aktivirala tudi pomoč preko sms sporočil. Poleg denarja številni ljudje ponujajo tudi konkretno pomoč, toda o tem bomo pisali, ko bo dom dobil novo podobo. 

Marko, Mirjam, Kristina in Nika so zapisali: Ne glede na kakšen način nam pomagate, verjemite, da to neizmerno cenimo in smo z vsako malenkostjo zadovoljni. Tovrstni dogodki znova in znova dokazujejo, da ljudje znamo stopiti skupaj, pomagati drug drugemu in biti človeški. Naša edina želja je, da spet dobimo svojo skromno hiško. Še enkrat najlepša HVALA. 

 

Jožica Ličen, Karitas

Oglejte si tudi