Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s plohami in nevihtami, ki bodo pogostejše sredi dneva in popoldne. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
17°C | 29°C
ponedeljek, 21.07.2018
19°C | 31°C
torek, 23.07.2018
18°C | 32°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Petdeset let pozneje


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
20.06.2018      10:21
A A

Petdeset let pozneje


Spomladi leta 1968, smo se učenke in učenci 8.d razreda Osnovne šele Borisa Kidriča iz Ajdovščine še zadnjič, skupaj z razrednikom, učiteljem fizike, tovarišem Angelom Česnikom, zazrli v objektiv neznanega fotografa. Za spomin na leta, ki smo jih skupaj preživeli v šolskih klopeh, smo prejeli črno belo fotografijo. Shranili smo jo in šli življenju nasproti. Vsak po svojih poteh, ki se nekaterim med nami nikoli več niso križale. Fotografija, na kateri je mogoče videti še leseno puščico, doma spletene puloverje, učence, povečini oblečene v srajce, ki se danes ne nosijo več, pa je ostala drag, zgovoren odsev časa v katerem je nastala.


Deli:

Petdeset let pozneje so Ana, Bogdan, Majda P. in Ivica M. vsem bivšim sošolkam in sošolcem, ki so jim lahko, poslali prijazno vabilo na jubilejno srečanje, izbrali prijetno okolje in se potrudili, da je na srečanje prišel tudi naš razrednik, gospod Angel Česnik. Nismo prišli vsi, tudi nekaj zadreg s spominom za obraze in imena ni izostalo. Ob Aninih in Majdinih domiselnih skečih, pa smo se hitro vrnili v osnovnošolske čase. Nasmejali smo se ob spominu na reakcijo učitelja zemljepisa, ko je nekdo izmed nas, na zemljevidu Evrope iskal Karpate v Sredozemlju, pa 'poglobljenemu' znanju iz fizike drugega, ki je o elektriki vedel le, da je ženskega spola in je bolje, da se je ne dotikaš. Ponovno smo se hvalili z inovativnostjo pri izdelovanju 'plonk' listkov…  Predvsem pa smo si vzeli čas za pogovore. Vsega je bilo v naših življenjih - veselja, sreče, uspehov, težkih življenjskih odločitev, bolezni, odrekanj in razočaranj. A kar nas navdaja z veseljem in v nas vzbuja željo, da se še srečamo, je ugotovitev, da smo še vsi polni načrtov in želja, da svoj čas namenimo vnukom, aktivnostim, zanimanjem in pridobivanju novega znanja, za kar v aktivni poklicni dobi ni bilo prilike ali dovolj časa.

In take, s soncem v očeh, nas je v svoj objektiv ujel Marjan, mojster fotografije, da smo, tokrat na barvni fotografiji, še lepši kot pred petdesetimi leti. V imenu celega razreda hvala našemu, še vedno duhovitemu razredniku, gospodu Angelu Česniku, tudi za vse spregledane 'plonk listke', predvsem pa, da je 50 let pozneje prišel na naše srečanje in nas z iskrivim nagovorom spet enkrat nasmejal.
Nastja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!