Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -2°C
sobota, 28.01.2017
-11°C | 5°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Odslej varneje na poti na Loko pri Tržiču


OBČINSKE

| |
29.10.2014      9:09
A A

Odslej varneje na poti na Loko pri Tržiču


Dela na enem od večjih gradbišč med KS Bistrica in KS Kovor, na vhodu v vas Loka pri Tržiču, so dokončana. Vodno gospodarsko podjetje iz Kranja je v roku in uspešno opravilo dela na projektu Pločnik Loka – Kovor.


Urejeno križišče na poti na Loko (foto Slavko Meglič)
Urejeno križišče na poti na Loko (foto Slavko Meglič)
Deli:

 Občina Tržič se je v letošnjem letu odločila nadaljevati izgradnjo pločnika ob lokalni cesti Bistrica – Loka – Kovor. Pločnik, ki je bil že izveden do podvoza pod državno cesto Ljubelj – Podtabor oz. do križišča za naselje Loko, se je tako podaljšal v smeri Kovorja na odseku dolžine 90 m in se zaključil na vrhu klanca, kjer cesta preide v ravninski del, prav tako pa je pločnik izveden v križišču za naselje Loka in v podvozu državne ceste. Poleg same izvedbe pločnika se je preuredilo križišče s cesto za naselje Loka, uredilo novo avtobusno postajališče v smeri proti Bistrici, uredilo novo parkirišče za 12 osebnih vozil, celoten odsek pa je dobil tudi novo javno razsvetljavo. Zaradi navedenih ureditev se je tudi vozišče lokalne ceste razširilo na šest metrov, razen v podvozu, kjer je širina ceste pet metrov zaradi dodatne izvedbe pločnika, s čimer smo zagotovili boljšo varnost predvsem za šolarje.

Novo avtobusno postajališče je urejeno pred križiščem za naselje Loka v smeri Bistrica in je fizično ločeno od vozišča. Na celotnem odseku je izvedeno odvodnjavanje in postavljena ustrezna prometna signalizacija. Ob državni cesti smo v dolžini 160m zamenjali tudi obstoječo jekleno varnostno ograjo z ograjo z višjim nivojem zadrževanja skladno z zahtevo Direkcije za ceste RS.


Pogodbena vrednost izvedenih del je 194.202,79 EUR.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2017 | Kultura
Večer z Rosvito Pesek
24.01.2017 | Kultura
Večer z Rosvito Pesek
25.01.2017 | Kultura
Predavanje Samooskrbni zelenjavni vrt

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo