Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
1°C
JUTRI
11°C
0°C
Oceni objavo

ZKGS Občini Tržič podelila certifikat "Voda iz pipe"

V ponedeljek, 12. 2. 2024, je v prostorih Občine Tržič potekala krajša slovesnost s podelitvijo certifikata Voda iz pipe, ki ga v okviru pobude Skupaj za boljšo družbo podeljuje Zbornica komunalnega gospodarstva Slovenije. Certifikat s pripadajočimi materiali je direktor Zbornice komunalnega gospodarstva Slovenije Sebastijan Zupanc izročil županu občine Tržič Petru Mikliču, ki je poudaril: "Ne smemo pozabiti, da je voda v naši občini, ki priteče iz pip kakovostna in da je imamo dovolj. Tovrstne pobude so priložnost, da opozorimo na privilegij, ki ga imamo in se ga moramo zavedati vsak dan posebej. Prav je, da smo s sprejetjem zaveze o uporabi zgled občankam in občanom ter drugim javnim institucijam ter podjetjem. Trudili se bomo, da bo v naših prostorih in na dogodkih na voljo samo voda iz pipe in k temu spodbujali tudi vse ostale. Skupaj s Komunalo Tržič bomo ozaveščali o kakovosti naše vode ter da je pitje vode iz pipe bolj zdravo in okolju prijaznejše kot uporaba predpakirane vode."

V občini Tržič Komunala Tržič upravlja z desetimi vodovodnimi sistemi, med njimi so trije večji in sedem manjših. S pitno vodo oskrbujejo preko 12.500 prebivalcev. Na dogodku podelitve certifikata Voda s pipe je bila prisotna tudi direktorica tržiškega komunalnega podjetja Vesna Jekovec, ki je ob tej priložnosti povedala: "Tržič z okolico je bogat s kakovostnimi vodnimi viri. Naše podjetje kot upravljavec vodovodov v občini Tržič uporabnikom, ki so priključeni na javni vodovodni sistem, zagotavlja zadostne količine zdravstveno ustrezne pitne vode. Veseli me, da je med prejemniki certifikata tudi Občina Tržič, ki je tako že drugi prejemnik te zaveze v naši občini. Komunala Tržič je certifikat Voda iz pipe namreč prejela že leta 2019 in uspešno sledi zavezam pobude z osveščanjem in zgledom."

Oglejte si tudi