Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

NA GORENJSKI PLAŽI BO ŽE V TEM MESECU FLETNO ......


TURIZEM, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
02.07.2014      10:09
2
A A

NA GORENJSKI PLAŽI BO ŽE V TEM MESECU FLETNO POLETNO


Projekt »Gorenjska plaža« se počasi zaključuje. Končna podoba kopališča, ki so ga vsi Tržičanke in Tržičani, pa tudi ostali Gorenjci težko čakali in z zanimanjem spremljali celotno obdobje izgradnje, je že vidna. Že v tem mesecu se bodo odprla vrata novega letnega kopališča v Tržiču, z njim pa sodoben bazen,ki bo nudil rekreacijo, ohlajanje na svežem zraku in sprostitev v domačem kraju. Površine bazenov so povsem primerljive z nekdanjim bazenom, ki je po vodnih površinah meril okoli 1.080 m2, nov kompleks pa meri 974 m2. V bazenu bo voda ogrevana do 26 stopinj C s pomočjo solarnih panelov, ki prekrivajo celotno zgradbo na »Gorenjski plaži«. Za igrivost v vodi bo z divjo reko in masažnimi stoli poskrbljeno v polkrogih, bolj športnim plavalcem pa je namenjen 50 m bazen. Poleg bazenskega dela z velikim in otroškim plavalnim bazenom, ki sprejmeta več kot 400 ljudi, z otroškim igriščem in večnamensko ploščadjo za animacijo, Tržič z Gorenjsko plažo pridobiva še prireditveni prostor za kulturne in družabne prireditve ter sodoben gostinski objekt s 120 sedeži, z možnostjo dostopa za bazenske in zunanje obiskovalce. Posedanje na terasi nudi pogled na Kriško goro.


Gorenjska plaža dobiva končno podobo
Gorenjska plaža dobiva končno podobo
Deli:
Kljub večkratnim poizkusom (objavi javnega razpisa za zbiranje nezavezujočih ponudb, javnega zbiranja ponudb ter javne dražbe) Občina Tržič še ni prejela ponudbe za najem gostinskega dela objekta. Slaba izkušnja z iskanjem najemnika, ki bi dokončal celotni del gostišča v lanskem letu, je spremenila načrte. V proračunu je občina za letošnje leto tako zagotovila dodatna sredstva za dokončanje gostinskega dela do pete podaljšane faze in načrtuje oddati lokal interesentu, ki bo s svojimi načrti doprinesel k skupni dolgoročni rešitvi. Občina bo za letošnje leto poskrbela za gostinsko ponudbo na bazenski ploščadi in v sodelovanju z občinskim podjetjem Bios d. o. o. zagotovila pomični objekt, kjer bodo postregli s hladno pijačo in pripravljenimi prigrizki. Prav tako bodo na voljo senčniki in ležalniki.

Za odprtje »Gorenjske plaže« je potrebno pridobiti še uporabno dovoljenje. Tehnični pregled na objektu, ki je pogoj za pridobitev dovoljenja, je bil opravljen 23. junija. Z izpolnitvijo pogojev pri tehničnem pregledu in preizkusu kopalne vode, ki se opravlja, bo zagotovljeno vse potrebno, da bo Upravna enota Tržič lahko izdala uporabno dovoljenje najkasneje v 30 dneh od opravljenega tehničnega pregleda oziroma najkasneje do 23. julija letos. Po izdanem uporabnem dovoljenju bo bazen pričel z obratovanjem.

Gorenjska plaža se v večjem delu financira iz Evropskega sklada za regionalni razvoj, ki prispeva več kot 2,6 mio evrov, proračun Občine Tržič zagotavlja sredstva v višini nekaj manj ko 1,3 mio evrov, skoraj 0,4 mio evrov pa bo primaknila država. Zaradi projekta se Občina Tržič ne bo zadolževala.

Časi so težki in med samo izvedbo investicije so se pojavili tudi očitki, zakaj Občina evropskega denarja namesto v bazen ni investirala v ustvarjanje novih delovnih mest,“ pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. „Takšen razmislek je glede na zaostreno gospodarsko situacijo vsekakor razumljiv in tudi zato občina vodi številne aktivnosti v smeri izboljšanja poslovnega okolja ter pomoči domačim gospodarstvenikom. Evropska sredstva, ki pa smo jih pridobili za prenovo nekdanjega bazena, so strogo namenska za izgradnjo kulturne in turistične infrastrukture. Ulovili smo zadnji vlak v tej finančni perspektivi in če priložnosti ne bi izkoristili, bi verjetno Tržič bazen izgubil za vedno.“

Teden dni pred uradnim odprtjem Gorenjske plaže vas bomo povabili na novinarsko konferenco, na kateri boste dobili še dodatne informacije in si objekt, med prvimi, tudi od blizu ogledali. Predviden datum odprtja je petek, 25. julij 2014.

»Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete »Razvoj regij«, prednostne usmeritve »Regionalni razvojni programi««.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
Neznan tip datoteke
izjava župana
27745_izjavazupanmag.borutsajovicogorenjskiplazi.mp3 (1,27 MB)

Prenesi vse
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Saša Pivk                                Avsec
Saša Pivk Avsec Se strinjam0 Se ne strinjam0
Danes so v bazenu zaplavali prvi kopalci. Bili so navdušeni. Pridi še ti.

18.07.2014 ob 14:49:23 Odgovor Prekliči
Marjan Košnjek
Marjan Košnjek Se strinjam0 Se ne strinjam0
Na novem parkirišču bi morali omogočiti polnjenje električnih avtomobilov.Rezervirati bi morali eno ali dve parkirni mesti in postaviti elektropolnilnico na trifazni tok11 kw in enofazni tok3,7kw.

02.07.2014 ob 10:28:53 Odgovor Prekliči
2 komentarjev
Stran


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.
20.01.2017 | Kultura
Ponovitev operete PLANINSKA ROŽA
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
TEČAJ SAVININE JOGE OBRAZA
24.01.2017 | Kultura
Večer z Rosvito Pesek
26.01.2017 | Kultura
Otroška predstava Miškin dežnik
20.01.2017 | Kultura
Ponovitev operete PLANINSKA ROŽA
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
TEČAJ SAVININE JOGE OBRAZA
24.01.2017 | Kultura
Večer z Rosvito Pesek
25.01.2017 | Kultura
Predavanje Samooskrbni zelenjavni vrt
26.01.2017 | Kultura
Otroška predstava Miškin dežnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo