Vrtojbenski reli kros v znamenju ŠD Gas Vrtejba

Opuščen del tovornega terminala MMP Vrtojba je bil 3. junija 2012 v znamenju cviljenja gum in razgrete pločevine. ŠD Gas Vrtejba je organiziral tretjo dirko sezone slovenskega pokala v avtomobilističnem paralelnem reli krosu, kjer se je za točke slovenskega pokala pomerilo 40 tekmovalcev. Absolutni zmagovalec je postal Ivo Bokal (ŠD Utrip). V II. diviziji pa je slavil mladi dirkač Leon Vodopivec pred veteranom Slavkom Komelom (oba iz domačega ŠD Gas Vrtejba) in Slavkom Zormanom (ŠD Gas Kras). "Z manj kot sekundo prednosti je z bistveno boljšim in novejšim avtomobilom slavil Vodopivec, ki je nato dragocenega novega clia, ki je sicer v lasti domžalskega Lema racinga, spravil v bokse, Komel pa se je s svojo že skoraj oldtimersko opel astro podal še v izločilne boje v absolutni konkurenci in prišel zelo daleč - na 5. mesto", poročajo Primorske novice.

Organizator dogodka, kjer se je zbralo okoli tisoč obiskovalcev, je na dirki tudi zbiral prostovoljne prispevke za svojega dirkača Deana Bahurja, ki se je težko poškodoval na nedavni motokros dirki v Mantovi in se še vedno zdravi v bolnišnici v Imoli.