Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
10°C
JUTRI
21°C
16°C
Oceni objavo

Vabljeni k izpolnjevanju ankete na temo starejši udeleženci v prometu

Izraz starejši udeleženci v prometu se nanaša večinoma na osebe, starejše od 65 let. Statistični podatki kažejo, da so prav starejši pogosto med najbolj ogroženimi skupinami udeležencev v prometu. Glede na udeležbo v prometu, so starejši najbolj ogroženi kot pešci in kolesarji, kjer predstavljajo več kot polovico smrtnih žrtev. Starejši so v prometu pogosto ogroženi zaradi slabšanja svojih sposobnosti, nepoznavanja novejših prometnih pravil. Poleg tega imajo starejši pogosteje kronična obolenja in uživajo različna zdravila. Kljub temu je potrebno z vidika družbe zagotavljati mobilnost starejših, saj so tako aktivno vpeti v družbo.

Z namenom, da bi se starejši vozniki in voznice na naših cestah čim dlje počutili varne in da bi čim dlje ostali mobilni, so na Javni agenciji Republike Slovenije za varnost prometa v sodelovanju z Generalno policijsko upravo, DARS-om, Zvezo društev upokojencev Slovenije, Rdečim križem Slovenije in drugimi, pripravili projekt »SOŽITJE ZA VEČJO VARNOST V CESTNEM PROMETU«, v okviru katerega so pripravili kratko anketo, ki raziskuje vozniške spretnosti in snovanje večje varnosti starejših voznikov. Najdete jo na povezavi https://avp-rs.1ka.si/starejsi-vozniki.

Vabljeni k sodelovanju!

Oglejte si tudi