Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
18°C
-5°C
PON.
17°C
-3°C
4963

S smučkami v nove zmage

Frankolovčanka, alpska smučarka Saša Brezovnik, tudi čez poletje ni počivala, saj se je pridno kondicijsko pripravljala pod vodstvom domačinke Sare Kokotec (Postani fit s Saro). Sašina cilja sta še vedno enaka – redno nastopanje na tekmah najvišjega ranga in vstop v svet najboljših svetovnih smučark.

Registrirana tekmovalka pri Smučarski zvezi Slovenije in članica Smučarskega društva Unior Celje se je v sezoni 2016/17 prvič preizkusila v članski kategoriji. Na svetovnem prvenstvu, ki je potekalo v švicarskem St. Moritzu, je nastopila na ekipni tekmi. Nastopila je tudi na svetovnem pokalu na mariborski Zlati lisici v slalomu, kjer je osvojila 41. mesto. Poleg tega je redno nastopala tudi na tekmah evropskega pokala ter tekmah nižjega ranga, tekmah FIS. Najboljše rezultate lanskoletne sezone je dosegla na državnem prvenstvu, kjer je postala dvakratna članska državna prvakinja v superveleslalomu in kombinaciji, osvojila pa je še dve tretji mesti, in sicer v slalomu in smuku.


Tekst: Tjaša Podergajs
Foto: osebni arhiv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!