Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, na severu države bo nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
8°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
11°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
8°C | 27°C
četrtek, 26.04.2018
9°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Navdušenec smučarskih skokov, harmonike in ......


ŠPORT

| |
27.02.2018      8:33
A A

Navdušenec smučarskih skokov, harmonike in hiphopa


Četrtošolec Osnovne šole Vojnik Jakob Mužar iz Vojnika je s treningi smučarskih skokov začel pri rosnih šestih letih. Če ne bi treniral smučarskih skokov, bi treniral smučanje. Pred skoki je sicer treniral nogomet, vendar kaj kmalu ugotovil, da si želi trenirati nekaj popolnoma drugega.


Četrtošolec ima jasne cilje za prihodnost.
Četrtošolec ima jasne cilje za prihodnost.
Deli:

Starost: 9 let

Klub: Smučarsko društvo Vizore (SD Vizore)

Trener: Slavko in David Grm

Največji dosežek: skupno 4. mesto na tekmovanju 4 skakalnic Alpe Adria in

ekipno 3. mesto na državnem prvenstvu (poletna sezona 2017)

Konjički: igranje harmonike, druženje s prijatelji, smučanje, kolesarjenje

Želeni poklic: zdravnik

Želja: postati uspešen smučarski skakalec

Cilji: 1. mesto na državnem prvenstvu in pokalu Alpe Adria

Vzorniki: skakalci slovenske reprezentance

Sanjsko potovanje: Dominikanska republika

 

»Za ta šport me je navdušil Peter Prevc in celotna ekipa slovenske reprezentance, na katero smo lahko res ponosni,« odgovori na vprašanje, kdo ga je navdušil za ta adrenalinski šport. Poleg smučarskih skokov obiskuje še glasbeno šolo in igra harmoniko pri profesorju Tomažu Marčiču. Še posebej rad pa tudi pleše in enkrat tedensko obiskuje treninge hiphopa s sestro Mašo.


Treningi smučarskih skokov potekajo tri- do štirikrat tedensko, odvisno od sezone. »Poletna sezona je bolj pestra, ker ni odvisna od vremenskih pogojev in skačemo na t. i. plastiki. Imamo tudi suhe treninge v telovadnici in treninge na skakalnicah po vsej Sloveniji (glede na to, kje je tekma, tam tudi treniramo). Delamo še vaje za zdržljivost, ravnotežje, dober odriv itd.« Pove tudi, da pri smučarskih skokih sicer zelo uživa, a ga je kdaj tudi strah, ko sedi na »rampi«. »Ko pa se spustim, strah mine in uživam v letu.«


V prihodnosti si Jakob želi čim manj padcev ter poškodb in šolanje nadaljevati v športnem oddelku Gimnazije Kranj, ker imajo tam odlične pogoje za treninge skakalcev. Osnovnošolec, ki sebe opiše kot razigranega smučarskega skakalca, ki rad igra harmoniko, ima jasne cilje za prihodnost – upa, da bo postal član slovenske reprezentance, skupaj še s kakšnim skakalcem SD Vizore, in izboljšal svoj osebni rekord. »Poleg ukvarjanja s športom pa bi želel postati zdravnik. Želim pomagati ljudem,« še razmišlja skakalec, ki je v letu 2017 z ekipo smučarjev skakalcev SD Vizore na županovem novoletnem sprejemu prejel nagrado za najuspešnejše športnike lanskega leta.

 

Tekst: Tjaša Podergajs

Foto: osebni arhiv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.04.2018
Danes ni dogodkov.
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.