Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na severu in zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod v jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
-2°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
-2°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
-2°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 4°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Odpri oči. Razumi. Sprejmi. Poglej drugače.


NOVICE

| |
16.12.2013      12:17
A A

Odpri oči. Razumi. Sprejmi. Poglej drugače.


V nedeljo, 15. 12. 2013, je Vojnik postal središče skavtske mariborske regije. Skavti Rakove Steze 1 smo gostili regijski sprejem luči miru iz Betlehema (LMB). Skupaj smo se zbrali skavti iz 28 različnih stegov (od Prekmurja do Krškega), dogodka pa so se udeležili tudi taborniki in skupina odraslih skavtov. Napolnjena cerkev sv. Jerneja (dogodku je prisostvovalo okrog 400 udeležencev) je pričakovala namreč pomembnega gosta: plamen, ki je pripotoval dolgo pot iz Betlehema preko Dunaja do Vojnika, od tod pa se bo širil naprej po štajerskih, prekmurskih, koroških domovih ...


*Na delavnici
*Na delavnici
Deli:

V prvem delu programa smo udeležencem pripravili zanimivo pot, na naketeri so »gledali drugače«, kar je geslo letošnje poslanice. Kup krame je tako postal orkester; na soljudi smo pogledali z drugimi očmi in premagovali predsodke, se pomerili v debatah, kjer smo bili primorani pogledati drugače, pogled iz cerkvenega zvonika nam je odprl oči, kako Vojnik vidijo cerkveni golobi, s pisanimi očali na nosu je svet postal mavričnih barv, sladki muffini pa so z drugačnim pogledom postali mini tortice.

 

Vrhunec večera je bil prihod luči miru, ki jo je iz Dunaja prinesla slovenska delegacija ter jo slovesno izročila celjskemu škofu, g. Lipovšku. Ta jo je razdelil med vse skavtske delegate, ki so jo odnesli v svoje kraje in z njo širijo sporočilo miru.

 

Dogodek smo pripravili skavtski voditelji Rakove Steze 1 in naš duhovni asistent pater Branko Cestnik. Hvala za pomoč gospodu Pergerju za posluh pri uresničevanju velikega dogodka za naš steg, občini in gospodu županu za nagovor in pozdrav vseh zbranih, staršem za organizacijo pogostitve obiskovalcev, ključarju Viliju za pomoč pri pripravi okolice, Urbanu Podergajsu za tehnično pomoč ter staro-novemu Rak'n bendu za glasbeno piko na i.

Plamen miru iz Betlehema bomo v nedeljo, 22. decembra, delili po mašah, skupaj s poslanstvom miru in z željo, da bo v ljudeh spodbudil, da gledajo na svet drugače, boljše.

 

Več o dogajanju in fotogalerijo najdete na naši spletni strani: http://rakova-steza1.skavt.net/

 

 

Skavtski voditelji Rakove Steze 1
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Steg Rakova Steza 1 (RS1)? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Steg Rakova Steza 1 (RS1)
Steg Rakova Steza 1 (RS1)
Frankolovo 6
Tel:070 550 335
Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.