Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 4°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 5°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

330 let cerkve Marija sedem žalosti v Vojniku...


OSTALO

| |
01.10.2013      21:02
A A

330 let cerkve Marija sedem žalosti v Vojniku


Na praznik Marijinega rojstva, 8. 9. 2013, je v župniji Vojnik potekala slovesnost v počastitev 330-letnice cerkve, posvečene Mariji sedem žalosti, ki stoji na hribčku nad Vojnikom in so jo Vojničani vzeli za svojo pod imenom Devica Marija. Na predpraznični večer so pripravili 4. koncert Marijinih pesmi, v nedeljo pa slovesno sveto mašo pod vodstvom celjskega škofa in apostolskega administratorja mariborske nadškofije dr. Stanislava Lipovška.


Slovesnost je vodil celjski škof dr. Stanislav Lipovšek.
Slovesnost je vodil celjski škof dr. Stanislav Lipovšek.
Deli:

V soboto, 7. 9. 2013, ob 18. uri se je pričel 4. koncert Marijinih pesmi v izvedbi devetih domačih zborov in skupin. Sodelovali so Erik, Filip, Karli Brezovšek in Peter Firšt, Vokalna skupina in spiritu, Cerkveni mešani pevski zbor župnije sv. Jerneja Vojnik, Dekliška vokalna skupina KUD France Prešeren Vojnik, Pevska skupina Društva kmetic Meta, Komorni zbor Forte, Ljudske pevke Taščice, Družini Brezovšek in Lenarčič ter  Moški pevski zbor KUD France Prešeren Vojnik. Na zaključku sta zazveneli še skupni pesmi. Vse skupaj je bila najlepša molitev in čudovita čestitka Materi Božji ob rojstnem dnevu. Prireditev sta povezovala Brigita Krajnc in Erik Brezovšek.

V nedeljo je bilo nadvse slovesno, saj je praznično sveto mašo vodil celjski škof dr. Stanislav Lipovšek ob somaševanju Antona Pergerja, Franca Brecla in Ivana Šumljaka. Škof je najprej blagoslovil nov oltar, ki so ga izdelali v Mizarstvu Kraljič, prav tako klopi, ki čudovito dopolnjujejo cerkveni prostor. Nato je sledil blagoslov barvnega okna s podobo Žalostne Matere Božje, ki ga je izdelal domačin Peter Martič. V nadaljevanju svete maše je škof nagovoril vernike k molitvi in poudaril pomembnost vseh zakramentov. Izpostavil je, kako pomemben je zakrament svetega zakona ter zakrament svetega mašniškega posvečenja. Oboje je darovanje. Vernikom je predstavil notranjost cerkve, ki praznuje častitljivo obletnico in so jo predniki z veliko vztrajnostjo zgradili in ohranili kljub težavam, ki so jih spremljale. Za cerkev sedaj skrbi ključar Milan Krajnc, ki nadaljuje družinsko tradicijo svojega očeta Slavka in mame Ivanke, ki sta skupaj s Štefanom in Anico Kačičnik in njuno družino preko petindvajset let skrbela za urejenost okolice cerkve in za vse, kar je bilo potrebno urediti v cerkvi. Krasilka cerkve je Marija Krajnc. Vse štiri cerkve, ki so del Župnije Vojnik, so lepo ohranjene in oskrbovane ter so ponos domačinov, prav tako tudi škofa Lipovška, saj je vojniška župnija, ki letos praznuje 400 let, njegova rojstna župnija. Sveto mašo je spremljalo lepo petje mešanega cerkvenega pevskega zbora pod vodstvom prof. Tomaža Marčiča, ki je poleg orgelske spremljave vključil še nekaj mladih glasbenikov, ki so kot mali orkester spremljali zbor in so skupaj zaključili čudovito slavje.

Milena Jurgec

Foto Edi Fidler
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev posthumno izdane knjige Draga Medveda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.