Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ustvarjalna delavnica prazničnih voščilnic v ......


KULTURA

| |
01.01.2014      11:38
A A

Ustvarjalna delavnica prazničnih voščilnic v Novi Cerkvi


Prednost doma izdelane voščilnice je oseben umetniški prispevek in misel na naslovnika.


*
*
Deli:

Čas neusmiljeno hiti in nas priganja. Komaj se dobro zavemo, smo v mesecu decembru, v mesecu obdarovanja, druženja in drobnih pozornosti. Naše turistično društvo že vrsto let skrbi, da si krajani pravočasno izdelamo praznične voščilnice. Vem, trgovine ponujajo veliko število vseh vrst voščilnic, vendar osebno izdelano voščilo pomeni nekaj več od dolžnosti ob prazniku. Naša želja je, da obiskovalcem delavnice pokažemo postopek izdelave, nabavimo material in priskrbimo mentorja, najmlajšim pa pomoč pri ustvarjanju. Letošnja delavnica je bila nekaj posebnega, saj smo delali pod vodstvom Jožeta Žlavsa, priznanega grafika. Poučil nas je o posebnostih postopka izdelave voščilnice, značilnostih materialov in nam seveda pomagal narediti odtise. Vsi udeleženci, tudi najmlajši, smo z velikim užitkom izdelovali svoje voščilnice. Vsak je izbral svojo tehniko okrasitve čudovitih grafičnih odtisov. Izdelki, ki so nastali, so bili estetski in narejeni v želji, da ugajajo prejemniku. Vsak izmed udeležencev je izdelal voščilnice za svoje prijatelje in pri tem delu užival. Čestitke imajo kljub vsej računalniški tehnologiji še vedno poseben čar. Izdelovanje čestitk je lahko zelo zabavno, še posebej, če pri izdelovanju pomaga kdo izmed mlajših. Vse, kar potrebujete, je nekaj osnovnih potrebščin in veliko ustvarjalnega navdiha. Na ustvarjalni delavnici smo sodelovale tri generacije.

 

Prednost doma narejenih čestitk so tudi njihovi teksti

Naučili smo se, da se ročno izdelana voščilnica dotakne naslovnika in mu prinese praznično vzdušje, če poleg osebnega umetniškega prispevka dopišemo tekst, ki je namenjen samo naslovniku. Vsak izmed udeležencev je že ob izdelavi voščilnice, izbiri motiva, barve in besedila ustvarjal voščilnico za določeno osebo. Največja vrednost takšnega izobraževanja je mladim ponuditi ustvarjalne ideje, jih uvajati v sprejemanje lepega in negovati običaje. In kaj pridobimo na delavnici starejši udeleženci? Poleg spoznavanja novih tehnik si izdelamo voščilnice in znamo ločiti lepe stvari od navadnega kiča.

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.