Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bogat kulturni utrip na Večerih v kašči v ......


KULTURA

| |
01.01.2014      9:09
A A

Bogat kulturni utrip na Večerih v kašči v Novi Cerkvi


Jesenske in zimske večere v Novi Cerkvi je mogoče preživeti prijetno in poučno. Obnovljena župnijska kašča omogoča župniji, da organizira izobraževalna predavanja, ki so zanimiva za verujoče in neverujoče krajane. Pripravili so niz predavanj, ki se bodo nadaljevala tudi v prve mesece leta 2014. V prijetnem okolju se zbirajo tisti, ki jih zanimajo duhovna vprašanja, življenjske resnice, vrednote in svetovna vprašanja. Predavanja so doživeta, podprta z glasbenimi dogodki, in se zaključujejo z razgovori.


*Pater Branko Cestnik o krščanstvu
*Pater Branko Cestnik o krščanstvu
Deli:

Velik pomen za človeka v stiski  ima sočutje in bližina, same besede niso dovolj.

Župnijska kašča je gostila že nekaj znanih predavateljev. V  novembru je bilo predavanje in razmišljanje patra Karla Gržana z naslovom Le kaj počne Bog v nebesih, ko je na zemlji toliko trpečih? Udeležencem je predstavil knjigo, ki je izšla septembra 2013. Dr. Karel Gržan je po poklicu duhovnik, vendar je tudi pisatelj, mislec, ustanovitelj komun za odvisnike, odkriva stara gradišča, ukvarja se z zgodovino, filozofijo in je doktor znanosti s področja literarnih ved. Seznam njegovega ustvarjanja je dolg, piše za mladino in odrasle, piše o stiskah sodobnega človeka. O delu Le kaj Bog počne v nebesih, ko je na zemlji toliko trpečih? meni, da ga je napisal zaradi trpljenja nemočnih ljudi in živali. Knjiga je nastala po resničnem dogodku, ki je v njem sprožil številna vprašanja, kje je Bog, kaj počne in zakaj ne ukrepa ob trpljenju ljudi. Naslov knjige je provokativen, avtor skuša skozi celoten tekst  razumeti vlogo Boga skozi različna zgodovinska obdobja. Vsebina nas vabi k razmišljanju in ne ponuja dokončne resnice, ki ob stiskah človeka sili, da vedno išče dokončne resnice  naprej. Na predavanju je izpostavil pomanjkanje srčnosti, duhovnosti in nevarnost, da je sama človeška pamet lahko nevarna. Prepričan je, če trpečemu ponudimo sočutno bližino, sami pridobimo, saj sta tedaj oba notranje manj sama. Predavanje je popestril Miha Hliš z igranjem na kitaro.  

 

Ali veste, da je krščanstvo najhitreje rastoča religija na svetu?

V drugem Večeru v kašči je bil gost pater Branko Cestnik, slovenski teolog, filozof, pater klaretinec. Naslov njegovega predavanja je bil Ali veste, da je krščanstvo najhitreje rastoča religija na svetu? Govoril je o prihodnosti krščanstva v svetu, predstavil krščanstvo kot globalno religijo in  položaj krščanstva danes. Njegovo predavanje je bilo pronicljivo in kot dober poznavalec je poiskal  prave vzroke za družbene pojave doma in v svetu.

Tematika obeh predavateljev je bila aktualna in zanimiva. Na tretjem Večeru v kašči bo predstavljena nova življenjska tema, ki bo pritegnila poslušalce in nam širila obzorja. Prireditelji bodo povabili strokovnjaka, ki bo  z nami delil svoje izkušnje, poglede  in znanje.

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.