Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
14°C | 32°C
torek, 19.08.2018
14°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
15°C | 32°C
četrtek, 22.08.2018
15°C | 32°C
petek, 23.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Intervju

Memories in wood - Spomini v lesu


GOSPODARSTVO, INTERVJU

| |
26.02.2018      17:08
A A

Memories in wood - Spomini v lesu


Ana Ravnak Majcen iz Nove Cerkve, po poklicu ekonomistka, zase pravi, da je umetnica po duši. Od vsega jo najbolj zanima fotografija, ki je pri njej visoko na prednostni lestvici. Po starših je podedovala podjetniško žilico, po mami pa še čut za estetiko in svoj najljubši konjiček spremenila v posel.


Ana Ravnak Majcen z "lesekom" svoje družine
Ana Ravnak Majcen z "lesekom" svoje družine
Deli:

Vse, kar je v povezavi s fotografijo, jo »vznemirja« že od otroštva – pravi, da svet skozi objektiv vidi s popolnoma drugimi očmi. Ko se je pri njenih rosnih sedemnajstih letih napovedala hči Neža, ni bil njen prvi nakup kar koli za dojenčka, oblačilo ali otroški voziček, ampak fotografski aparat DSLR. »Spomini prehitro zbledijo, zato sem želela ohraniti prav vse – njene male prstke, nogice, predvsem pa čustva, ki jih lahko s fotografijo tako lepo zaobjameš. Ko po osmih letih pogledam takratne fotografije, sem si za to potezo neizmerno hvaležna.«

 

Kasneje, med študijem menedžmenta, ki ga je tudi uspešno zaključila, je raje kot študijsko literaturo prebirala vse o fotografiji, hči Neža pa je postala njena prva muza – takrat so nastali zametki tega, kar ustvarja danes. Najprej se je »zaljubila« v poročno fotografiranje, vendar je morala iz zdravstvenih razlogov po rojstvu druge hčerke Žive to zvrst fotografije opustiti. »Iskala sem način, kako kljub vsemu še naprej ostati povezana s fotografijo in sem ga našla. Lahko rečem, da me je zgodba z Živo pripeljala do nove niše v svetu fotografije – fotografij na lesu«, pripoveduje Ana zgodbo o svojih »lesekih«, kot jih ljubkovalno imenuje. 

 

V času digitalne fotografije se pogosto dogaja, da posnetki ostanejo pozabljeni nekje na diskih. Ana pa je razvila tehniko, ko fotografije v različnih oblikah in velikostih na lesekih zaživijo v oprijemljivi obliki. Izdelki nastajajo pod blagovno znamko Memories in Wood. Zakaj les? »Spomini so kot les – grejejo te takrat, ko dnevi postanejo hladni.« Ne le spomini, leseki so lahko tudi unikatno darilo, ki lahko popestrijo tudi najbolj dolgočasne stene naših domov. Pred letom in pol je odprla spletno trgovino www.memoriesinwood.si, kjer podrobneje predstavlja kompleten nabor svojih izdelkov ter vse informacije in zanimivosti o njej in o fotografijah, ki z njeno tehniko izdelave dobijo pridih večnosti.

 

Njeni izdelki danes potujejo večinoma v Ameriko, Veliko Britanijo, Nemčijo, pa tudi drugje po svetu (v Hongkong, Novo Zelandijo, Avstralijo, Kanado, Kitajsko itd.), vesela je tudi vsakega lokalnega naročila. Profesionalni fotografi iz tujine ji pošljejo svoje fotografije, Ana pa jih prenese na les. Celostna priprava slik, komunikacija s strankami in marketing so njena skrb, pri proizvodnji pa ji v veliki meri pomaga njena desna roka, oče Ivan Ravnak. Ko nastopijo tehnične težave, jih »pozdravi« mož Aljaž.

 

Vsak izdelek dela s srcem in dušo, svojo strast do fotografiranja želi razvijati še naprej in jo podeljevati z drugimi. Načrtov in idej pravi, da ima ogromno. Čeprav meni, da je narava najlepši studio, namerava letos v Marofu v Novi Cerkvi odpreti fotografski studio, ki bo prilagojen zlasti za fotografiranje nosečnic, otrok in družin. Ana je prepričana, da je fotografija naložba, ki s časom vedno bolj pridobiva vrednost. Tisti, ki se strinjate s to trditvijo, lahko svoje dragocene trenutke ujamete skupaj z njo. Ponudbo si lahko ogledate na spletni strani www.anaravnak.com ali na Facebook strani Ana Ravnak Photography, spomine pa za vedno ohranite na lesekih.

 
Tekst: Sonja Jakop

Foto: osebni arhiv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2018
Danes ni dogodkov.
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
26.08.201 | Ostalo
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Vabljeni na Ranč Kaja in Grom
29.08.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
Kreativna delavnica za mlade - izdelava ovitkov za zvezke
26.08.201 | Ostalo
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Vabljeni na Ranč Kaja in Grom
29.08.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri

Bodite prvi pri oddaji mnenja.