Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
-2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
petek, 28.09.2018
4°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 14°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

»Luštno« in veselo


KULTURA

| |
21.03.2018      12:57
A A

»Luštno« in veselo


»Luštno« in veselo. Tako bi na hitro opisali 27. srečanje narodno-zabavnih ansamblov »Ostanimo prijatelji«, ki je bilo na začetku marca na Frankolovem. Občinstvo so s svojimi vižami ogrevali ansambli: Posluh, Slovenski zvoki, Aplavz, Kvintet slovenskih deklet, Glas, Petka, Šepet in Poskočni muzikanti.


Prvi nastop domačega ansambla Posluh na prireditvi Ostanimo prijatelji
Prvi nastop domačega ansambla Posluh na prireditvi Ostanimo prijatelji
Deli:

Že sam nabor ansamblov je obetal kakovosten koncert in nastopajoči resnično niso pustili občinstva ravnodušnega. Z izjemo Poskočnih muzikantov – gosta prireditve, ki se je predstavil z obsežnejšim repertoarjem, so ostali nastopili s po tremi skladbami, večinoma uveljavljenih slovenskih avtorjev besedil, skladb in aranžmajev. Dobri dve uri je dvorana OŠ A. Bezenška Frankolovo utripala v ritmu polk in valčkov. Tudi dolgojezična Sašo in Izi, oba iz Aplavza, eden drugemu nista prizanašala s šaljivimi prispodobami, vse z namenom nasmejati oboževalce slovenske narodne muzike. Brez dvoma jima je izvrstno uspelo. Prireditev je spretno vodila Alja Tihle Hren.

 

Organizatorju tradicionalne prireditve, Prosvetnemu društvu A. Bezenšek Frankolovo, je tudi tokrat uspelo dvorano popolnoma napolniti. Člani društva se vsakič potrudijo, da so obiskovalci z videnim in slišanim zadovoljni. Uspešna izvedba prireditve pa je »hočeš – nočeš« neizogibno povezana tudi s financami. Brez finančne ali siceršnje podpore donatorjev, številni med njimi se odzovejo vsako leto, prireditve ne bi bilo mogoče spraviti »pod streho«. Organizator je hvaležen za vsak donatorski prispevek in s tem posledično doprinos za uspešno delovanje društva. Tradicionalna prireditev Ostanimo prijatelji je pomembna za prepoznavnost društva, kraja in občine, ter veliko prispeva k družabnemu življenju na Frankolovem.

 

Tekst: Sonja Jakop

Foto: Dolfi Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.