Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 29°C
torek, 26.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
15°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Romanje za starejše z Župnijsko Karitas Križe...


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
12.06.2014      00:52
A A

Romanje za starejše z Župnijsko Karitas Križe


Župnijska Karitas Križe veliko truda vlaga v skrb za bolne, ostarele, odrinjene in obnemogle. Takšno delo zahteva precej obiskov na domu ali v Domu Petra Uzarja v Bistrici, letos pa so se odločili, da oskrbovance povabijo na prav posebno romanje - k Mariji, Zavetnici s plaščem, na Ptujsko Goro.


Romarji pred podobo Zavetnice s plaščem na Ptujski gori.
Romarji pred podobo Zavetnice s plaščem na Ptujski gori.
Deli:

V starosti se običajno redkeje odpravljamo na potovanja, saj si jih vse težje privoščimo, pa tudi telo si namesto naporov raje privošči več počitka. Vendar je prav, da se kljub temu občasno odpravimo na oddih – morda na potovanje, da spoznamo nove kraje in ljudi, morda na romanje, da se zahvalimo za prejete milosti in prosimo blagoslova, vedno pa tudi zato, da si vzamemo čas za prijetno druženje s prijatelji. Sodelavci Župnijske Karitas Križe smo se z mislijo na vse našteto odločili, da starejšim župljanom v soboto, 24. maja, pripravimo enodnevno romanje na Ptujsko Goro.


Ptujska Gora je osrednje štajersko božjepotno središče in eno najbolj znanih Marijinih svetišč na Slovenskem. Svetišče na Milostni gori, kot se tudi imenuje, praznuje 600-letnico obstoja in verjetno bi težko našli koga, ki ne bi poznal slavne podobe Marije, zavetnice s plaščem iz glavnega oltarja. Marijino svetišče je bilo osrednji cilj našega romanja – tam smo imeli sveto mašo, bratje minoriti pa so nam razkazali cerkev in predstavili zgodovino kraja in samostana. Po kosilu smo se na Ptuju, v najstarejšem slovenskem mestu, sprehodili po glavni ulici in si ogledali osrednje spomenike: cerkev sv. Jurija, Orfejev spomenik, mestni stolp, mestno hišo in prenovljeno minoritsko cerkev.

 

Poln avtobus romarjev, ki so jih spremljali prostovoljci pod vodstvom tajnice dr. Hermine Krese Dolinar in župnika Iva Kožuha, je dobesedno žarel od veselja ob tako neobičjnem dnevu in prepričani smo, da jim  je le-ta polepšal doživljanje jeseni življenja in jim dokazal, da nikakor niso pozabljeni, da jih še vedno cenimo in jih imamo radi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA KRIŽE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA KRIŽE
ŽUPNIJA KRIŽE
CESTA KOKRŠKEGA ODREDA 001
Tel:(04) 595 72 26
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
26.06.2017 | Šport
PILATES na travi vsak ponedeljek do konca avgusta. v Podljubelju.
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo