Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 23.10.2017
6°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Preoblikovanje delovnega časa pošte 4294 ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
08.06.2014      13:54
A A

Preoblikovanje delovnega časa pošte 4294 Križe


Kot mnoge Pošte po Sloveniji je tudi Pošta Križe preoblikovala svoj delavni čas in to od ponedeljka do petka od 8. do 10.30 ure in popoldan od 14.30 do 17. ure ter ob sobotah od 9. do 11. ure. Mnoge, ki so Pošto imeli za vzorčen primer podjetja, ki zna prisluhniti uporabniku, je ta sprememba nemalo presenetila. Ta sprememba je po mnenju mnogih krajanov nedopustna.


Pošta 4294 Križe
Pošta 4294 Križe
Deli:

Obrnili so se tudi na Svet krajevne skupnosti Križe, kjer smo sprejeli sklep, da jih s pismom obvestimo o našem nestrinjanju o spremembi delavnega časa Pošte Križe.

Naše pripombe so bile naslednje.

Pošta je državno podjetje, ki služi v dobro ljudem, ki koristijo njene usluge in jih tudi plačajo. Sama Pošta Križe pokriva prostor, kjer živi okoli 3500 ljudi. Tu smo upoštevali tudi krajevno skupnost Pristava, saj krajani te skupnosti svoje poštne usluge opravijo na Pošti Križe.  Že, ko je delavni čas odprtja preko celega dne, je vseskozi polno ljudi. Po naših podatkih posluje Pošta pozitivno in iz tega razloga ne vidimo smisla skrajšanja delavnega časa, saj smo mnenja, da bo to skrajšanje prineslo le močno zmanjšanje prometa in usluge bodo ljudje iskali drugje. To zmanjšanje bo pri plačilnem prometu preko položnic in tudi pri samem nakupu posameznih izdelkov, ki jih prodaja Pošta. Menimo da bo padel promet tudi na sami Poštni banki, saj bodo krajani veliko hitreje lahko koristili usluge pri drugih bankah. Danes, ko so ljudje v službi do poznih popoldanskih ur, ne bodo mogli dvigovati pošte in določenih pošiljk. Tako bo pošta imela polno neprevzetega blaga. Smo mnenja, da bi pozitivne rezultate lahko iskali s približevanjem porabniku in ne v skrajšanju delavnega časa.

Naše nestrinjanje smo čez nekaj mesecev ponovno posredovali vodstvu Pošte .

Mineva pet mescev, od spremembe delanega časa naše Pošte.

In kaj je ta sprememba delavnega časa naredila. Krajani, ki uporabljamo omenjano Pošto smo s to spremembo zelo nezadovoljni. Čas odprtja je tako nerazumen in neživljenjski, da vnaša obilico slabe volje. Pošta, ki je pred to spremembo poslovala dobro s to spremembo nazaduje in le še čakamo, da boste po zgodovinskih dokumentih zaprli najstarejšo Pošto v tem delu Gorenjske.

 

Odgovor vodstva pošte

Prejeli smo vaš dopis, v katerem izražate nestrinjanje s spremembo delovnega časa Pošte 4294 Križe.

Poudariti želimo, da cenimo in razumemo vaša prizadevanja za ohranitev poslovanja Pošte s celodnevnim delovnim časom. Kot smo vam že v prvem odgovoru pojasnili naša poslovna odločitev temelji na poenotenju delovnih časov poštnih enot v Sloveniji, boljši učinkovitosti pošt ter racionalizaciji poslovanja.

Kljub našemu skupnemu interesu, da kraju ponudimo poštne storitve na način, ki bo krajanom najbolj ustrezal in zadovoljil pričakovanja lokalne skupnosti, pa moramo v Pošti Slovenije slediti tudi aktualnim strateškim smernicam, ki do določene mere narekujejo spremembo procesov dela, jih racionalizirajo in s tem cenijo poslovanje.

Obseg opravljenih storitev se je na pošti 4294 Križe v treh letih zmanjšal za 28 %. V letu 2010 je bilo povprečno na mesec opravljenih 21.599 kosov storitev, v letu 2012 21.411 kosov storitev, v obdobju januar – oktober 2013 pa 15.635 kosov. Obseg poštnih storitev se je v proučevanem obdobju zmanjšal za 37 %, denarnih storitev za 17 % in ostalih storitev za 18 %. Glede na padce storitev so upadli tudi prihodki ustvarjeni na pošti 4294 Križe. Podatki za letošnje leto potrjujejo vaše ugotovitve, da je promet upadel, kar smo tudi sami predvideli ob spremembi delovnega časa, vendar ne bistveno bolj kot na drugih primerljivih poštah oziroma na območju pošt na Gorenjskem.

Prizadevali si bomo, da bo poslovanje pošte 4294 Križe, upoštevajoč strateške smernice Pošte Slovenije, potekalo v skladu s pričakovanji in v zadovoljstvo uporabnikov, pogodbenikov in Pošte Slovenije.

 

Krajani in uporabniki poštnih uslug pa naprošamo pošto, da ponovno preuči odločitev o skrajšanju delavnega časa ter si tako ponovno povrne dober ugled, ki bo podkrepljen s pozitivnimi rezultati poslovanja.

 

Slavko Bohinc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
Radio v živo