Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Vloga za pridobitev gradbenega dovoljenja za ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.06.2014      14:38
A A

Vloga za pridobitev gradbenega dovoljenja za obnovo centra vasi Križe vložena


Krajevna skupnost Križe je po pooblastilu Občine Tržič, ki je lastnica zemljišča ob kulturnem domu Križe, v mesecu maju vložila na Upravno enoto Tržič vlogo za pridobitev gradbenega dovoljenja za obnovo centra vasi Križe.


Deli:

Želja, da se obnovi ta del vasi, je pri samih krajanih prisotna že vrsto let, zato si KS Križe prizadeva, da bi se pričelo s samo sanacijo tega dela vasi v najkrajšem času. Projekt ureditve centra vasi Križe je na podlagi anketnih odgovorov izdelala Katarina Langus.

Izdelani so detajli tlakovanja, ki sledijo zgodbam kraja. Simbolno je v tlaku nakazana železnica, voda, lipa, balvani, mlaj … Vse skupaj je postavljeno v dinamično kompozicijo jedrne lokacije, prostor bo večnamenski in bo služil tako vsakdanjim opravilom kot občasnim večjim dogodkom.

Krajevna skupnost je pridobila že vsa soglasja, ki so potrebna ob vložitvi vloge za pridobitev gradbenega dovoljenja. Soglasje za varovanje kulturne dediščine smo pridobili od ZVNKD OE Kranj, soglasje za priključitev na vodovod, kanalizacijo in za odvoz odpadkov smo pridobili od Komunale Tržič. Pridobili smo še soglasja  Elektra Gorenjske, Telekoma Slovenije in Telemacha d.o.o. Ljubljana. Žal se je nekoliko zavleklo pri pridobitvi soglasja DRSC OE Kranj in  Ministrstva za infrastrukturo in prostor Republike Slovenije. Vzrok te zakasnitve je prestavitev avtobusne postaje in nova priključitev na državno cesto, kjer s tem delno posegamo na zemljišče v lasti države. To zemljišče je bilo v lasti občine Tržič in je bilo pred leti ob prenovi državne ceste Križe – Golnik brezplačno preneseno na državo.

Vse te ovire smo po dogovoru razrešili in pridobili še ta omenjena soglasja.

Krajevna skupnost Križe pričakuje, da bo Upravna enota Tržič brez zadržkov izdala gradbeno dovoljenje, s tem pa Občini Tržič prižgalo zeleno luč za pridobitev sredstev iz evropskih in državnih razpisov ter za pričetek gradbenih del obnove centra vasi Križe.

V vasi že težko pričakujemo izvedbo dolgoletnih želja.

 

Slavko Bohinc         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KS KRIŽE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KS KRIŽE
KS KRIŽE
CESTA KOKRŠKEGA ODREDA 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
Radio v živo