Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
26°C
17°C
JUTRI
29°C
13°C
13310

Slovenske Konjice imajo drugi najboljši mladinski center v Sloveniji

Mladinski center Dravinjske doline (MCDD) je od leta 2003, ko je bil uradno ustanovljen, skupaj z mladimi generacijami prehodil dolgo pot. Že več kot desetletje se po kakovosti uvršča v sam vrh mladinskih centrov v Sloveniji. Letošnje leto se je glede na število pridobljenih točk in posledično odobrenih sredstev za dve leti na Javnem pozivu za sofinanciranje programov mladinskega dela v letih 2022 in 2023, ki ga razpisuje Urad RS za mladino, umestil na drugo mesto v državi. Vseh organizacij iz Slovenije, ki so se prijavile za programska sredstva »mladinski centri«, je bilo 65.

Merila, na podlagi katerih so se v sklopu Javnega poziva dodeljevale točke, so obsegala presojanje o:

- kakovosti, utemeljenosti, obsegu in vrednotenju programa mladinskega dela,
- stopnji udeležbe mladih pri oblikovanju, izvajanju in vrednotenju programa,
- učinkih na posameznika_co,
- vključenosti mladih z manj priložnostmi,
- kakovosti uporabljanih metod dela,
- nivoju usposobljenosti in kompetencah zaposlenih mladinskih delavcev_k,
- stopnji podpore in sodelovanja v mladinskemu delu v lokalnem, regionalnem, nacionalnem in mednarodnem prostoru,
- obsegu in rezultatih informiranja mladih ter komuniciranja z javnostmi,
- finančni učinkovitosti programa.

MCDD je bil 7. junija povabljen na dvostransko srečanje z direktorico Urada RS za mladino (URSM), Dolores Kores. Udeležili sta se ga Neža Pavlič Brečko, direktorica MCDD, in Karmen Kukovič (vodja mladinskega centra v MCDD). S strani URSM se je srečanja poleg direktorice udeležil še skrbnik Javnega poziva, Aleš Susman. Pogovarjali_e so se o delu MCDD med in po epidemiji ter o prihodnosti mladinskega dela v Sloveniji. URSM je delo MCDD pohvalil in ocenil, da je na srečanju pridobil veliko koristnih informacij. Direktorica URSM je v zahvali zapisala: »Lepo je tudi slišati o uspehih vašega dela in obilo uspehov in dobrih projektov vam želimo tudi v prihodnje.«

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi