Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

delno oblačno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
16°C | 31°C
sreda, 18.07.2018
15°C | 33°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 33°C
petek, 20.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bile so svetle sanje - pogumno jim sledimo!


NOVICE

| |
03.06.2016      7:50
A A

Bile so svetle sanje - pogumno jim sledimo!(Foto: STA/Stanko Gruden)
(Foto: STA/Stanko Gruden)
Deli:

V četrtek, 2. junija, je bilo v Osnovni šoli Ivana Roba Šempeter pri Gorici še posebej slovesno. Ob 50-letnici osnovne šole in skorajšnji 40-letnici delovanja bolnišnične šole in vrtca so učenci s svojimi učitelji pripravili prireditev "Bile so svetle sanje", ki je bila zaradi praznovanja 25. obletnice Republike Slovenije še posebej slovesna. Slovesnosti se je udeležil tudi predsednik republike Borut Pahor, nekdanji učenec te šole.

Uvodoma je blizu tisoč  sedanjih in nekdanjih učencev, gostov ter krajanov iz Občine Šempeter-Vrtojba pozdravil ravnatelj mag. Primož Hvala Kamenšček, ki je pozdrav pospremil z mislijo, da »moramo zaupati mladim, ki sanjajo ta večer in nas po neustaljenih poteh peljejo iz preteklosti v prihodnost.« Zahvalil se je častnemu gostu predsedniku Pahorju za obisk in izrazil zadovoljstvo, da v tako velikem številu praznujemo preplet pomembnih obletnic, ki spremljajo nocojšnjo prireditev.

Predsednik republike se je v svojem nagovoru najprej kot nekdanji učenec zahvalil vsem generacijam učiteljev in učiteljic, ki so prispevali k temu, da so na tej šoli zrasle generacije ustvarjalnih in pridnih otrok. V nadaljevanju je spomnil na čas pred petindvajsetimi leti, ko je med nami vladala narodna enotnost, ki ni zrasla čez noč, ampak je bila plod sodelovanja, poguma in priložnosti. Ob prihajajočem državnem prazniku je predsednik republike povabil vse, naj s ponosom in samozavestjo praznujejo 25. obletnico naše države. Ob tej priložnosti je predsednik Pahor osnovni šoli Ivana Roba Šempeter pri Gorici poklonil slovensko zastavo, posebno protokolarno darilo predsednika republike ob praznovanju 25. obletnice samostojnosti naše države kot znak hvaležnosti vsem sedanjim in nekdanjim delavcem šole, ki vzgajajo mlade ljudi v samozavestne in ustvarjalne posameznike, ki pogumno sledijo svojim sanjam.

Prireditev je praznično prepletala 25-letnico dneva državnosti in obeh obletnic, ki jih v teh dneh praznujejo na šempetrski šoli. S svojim nastopom so jo oblikovali učenci in učitelji, ki so zbrane z besedo, petjem, plesom in arhivskimi posnetki dogodkov leta 1991 popeljali skozi čas osamosvajanja naše države. Vzdušje na prireditvi je bilo prežeto z občutkom domoljubja, narodne zavest ter sožitja različnih narodov in kultur, ki živijo v tem prostoru.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.