Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
20°C
6°C
JUTRI
18°C
8°C
Deli
2094

Obnova kamnite drče za večjo poplavno varnost

Na obravnavanem območju Savinje skozi kraj Ločica ob Savinji se dolvodno od križanja z avtocesto nahaja kamnita drča, zgrajena v osemdesetih letih prejšnjega stoletja. Namenjena je stabiliziranju dna Savinje, izvedena je kot prečni objekt, ki pa so ga visoke vode v letih 2007, 2012, 2014 in 2017 precej poškodovale, zato je bilo treba pristopiti k njeni obnovi. 

 

Nad objektom drče se je ustvarilo obsežno prodišče, ki se je zaraslo, drevesa so posegla v pretočni profil vodotoka, zato je bilo nujno izvesti odstranitev odvečne zarasti ter naplavin. Dela se izvajajo v skladu s soglasjem ZRSVN.

 

Investitor del je RS, Ministrstvo za okolje in prostor, Direkcija RS za vode, izvajalec del pa koncesionar Nivo eko, d. o. o., Celje. Dela so začeli februarja letos, zaključek del pa je predviden v sredini aprila 2020. Predviden strošek sanacije drče je 460.000 evrov, predviden strošek čiščenja leve brežine pa  86.500 evrov.

 

Tone Tavčer

 

Na slikah: Dela pri sanaciji drče na Savinji v Ločici ob Savinji

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi