Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
4°C
-4°C
JUTRI
6°C
-6°C
1030

Med epidemijo so člani Društva Dvorec izkoristili čas za urejanje okolice

Na začetku epidemije je naš župan v uvodniku Polzelana v aprilu zapisal: “Epidemija bolezni COVID-19 je velika nevarnost za vse nas, vsakogar lahko doseže. V Občini Polzela smo že velikokrat dokazali, da znamo in zmoremo stopiti skupaj. Naredimo to tudi zdaj in se bolezni izognimo. Stopimo skupaj in ostanimo nekaj dni narazen.”

 

Tako kot v vseh drugih društvih smo tudi v Društvu Dvorec med epidemijo prekinili vse naše dejavnosti. Nekaj dni smo ostali narazen, vendar z veliko željo, da bi ta čas izkoristili za nekaj dobrega, naredili nekaj konkretnega, koristnega, pomagali drugim in pri tem spoštovali predpisane ukrepe. Tako je prišlo do ideje, da bi urejali okolico graščine Novi Klošter in s tem polepšali sprehod ter kolesarsko pot Polzelanov. Nekaj zdravih članov društva je zavihalo rokave in začeli smo delati zunaj. Posestvo je zelo veliko, zato smo bili pri delu ves čas dovolj narazen in spoštovali priporočeno razdaljo. Tako smo stopili skupaj. Odstranjevali smo grmovje in trnje, vendar nam je kmalu postalo jasno, da je dela preprosto preveč in sami ter brez ustreznega orodja ne bomo zmogli. Zato smo za pomoč prosili župana in delavci Občine Polzela so nam prišli pomagat. Tri dni smo skupaj, čeprav narazen, urejali okolico, da bodo lahko v tem delu Polzele vsi bolj uživali. V zadnjem času smo praznovali tudi dan Zemlje, zato smo ob že sproščenih ukrepih epidemije organizirali še čistilno akcijo. Veliko smo naredili, veliko še manjka, zato bomo vztrajni in delovni še naprej. 

 

Hvala županu, našim članom in občinskim delavcem, ker ste nam pomagali polepšati okolico Založ.

 

Carmen Maria Fernandez

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi