Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
7°C
2°C
JUTRI
8°C
-2°C
Deli
3057

Prvi mlaj 2016 v okolici postavila Hiša dobre volje!

Praznik dela je velik praznik, saj se vsi zelo dobro zavedamo, da je bilo delo vedno cenjeno in kot vrednota postavljeno zelo visoko. In v teh časih se še toliko bolj zavedamo, da je delo marsikomu težko dosegljivo in dojeto kot domena sanj. V Hiši dobre volje upamo in želimo, da je delo vsem del snopa dosegljivih sanj! Res je, da je vsako pošteno delo častno delo, dvig mlaja pa še posebej pomembno. Simbolično. Zato smo se tudi dobrovoljci in dobrovoljke ob dišavah pravih prvomajskih čevapčičev potrudili, dvignili krasen mlaj in s piknikom nazdravili Delu. Živel 1. maj! Živelo delo!

Praznovanje ob prvem maju smo obeležili zelo medgeneracijsko, saj smo bile v Hiši dobre volje zbrane kar štiri generacije! Otroci, starši, none in nonoti ter pranone in pranonoti smo z mešanjem energij ustvarili prav posebno vzdušje, takšno kot se za praznik dela tudi spodobi! V duhu praznika smo zadostili zahtevam po medgeneracijski solidarnosti, povezovanju in sodelovanju. Dokazali smo, da skupaj zmoremo več. Ob pravem prvomajskem pikniku, kjer so zadišali čevapčiči in druge dobrote, ki se za tak piknik tudi spodobijo, smo ob živi glasbi orglic Boža Humarja in lepih glasovih vseh zbranih zaplesali, otroška ustvarjalnost in domišljija je pokazala svoje spretne sposobnosti in pridno pomagala pri okrasitvi tradicionalnega venca, moč Jožeta in Marjana Faganelija, ki sta dobrodušno pristopila naproti tudi z ulovom čudovitega mlaja, sta s pomočjo Božota mlaj dvihnila visoko v zrak. In z mlajem smo v nebo vsi skupaj dvignili tudi pest! Sedaj ponosno zre v nebo in upa, da bo delo še dolgo pomembna vrednota, ki ne prinaša le materialnih dobrin, a tudi veselje in zadovoljstvo. Dobrovoljci in dobrovoljke smo nazdravili prazniku za vse delavce in delavke in tudi tiste, ki delo še iščejo. Naj živijo delavske pravice! Naj živi Delo! Živel prvi maj!

 

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij