Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Razstava Mirenci kot begunci tudi v Nazarjah


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.02.2017      9:30
A A

Razstava Mirenci kot begunci tudi v Nazarjah


Razstava o mirenskih beguncih med 1. svetovno vojno je svojo pot sklenila v Nazarjah. Obeta se sodelovanje med občinama Miren-Kostanjevica in Nazarje.


Deli:

Razstavo o begunstvu Mirencev med 1. svetovno vojno je postavil dr. Borut Koloini iz Goriškega muzeja. Eksponate in fotografije so pomagali pridobiti Čevljarsko društvo Miren, KD Stanko Vuk Miren - Orehovlje in KS Miren.

Že v začetku se je vedelo, da je razstava gotovo zanimiva tudi za Nazarje, kamor so se leta 1915 morali preseliti Mirenci zaradi bližajoče se soške fronte. 17. februarja so to razstavo z vsemi eksponati (čevljarsko orodje, čevlji, kamen za strojenje kož ...) predstavili tudi v Nazarjah.

Prireditev ob odprtju je bila zelo čustvena. In to predvsem po zaslugi dveh pričevalk: Adrijane Plesničar in Magde Faganelj. Pri obeh gospeh so bili stari starši v begunstvu v teh krajih še kot otroci. Zgodbe so pripovedovali svojim otrokom in vnukom, tako da so se ohranile do danes.


Marta Pavlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA MIREN - Glasilo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA MIREN - Glasilo
OBČINA MIREN - Glasilo
MIREN 137
Tel:(05) 330 46 70

Bodite prvi pri oddaji mnenja.