Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zimska služba bo rekordno draga


NOVICE

| |
12.03.2013      15:24
A A

Zimska služba bo rekordno draga


Po trenutnih ocenah naj bi pluženje in posipanje cest Občino Log - Dragomer letos stalo rekordnih 114 tisočakov. Samo zimska služba, ki so jo izvajali februarja, ko je zima najbolj pokazala zobe, naj bi bila po ocenah dražja od celotne lanske zimske sezone. Občina je za zimsko vzdrževanje na leto v povprečju porabila 70 tisočakov, v proračunu pa je letos za zimsko vzdrževanje cest načrtovala 50.000 evrov.


Zimska služba bo rekordno draga; občina naj bi zanjo odštela kar 114.000 evrov.
Zimska služba bo rekordno draga; občina naj bi zanjo odštela kar 114.000 evrov.
Deli:

Dolga zima, pogosto sneženje, pluženje in posipanje cest se bodo še kako poznali v proračunu občine. Zimsko vzdrževanje bo proračun zajedlo bolj, kot so pričakovali v občinski upravi. Zanj so v proračunu rezervirali 50.000 evrov, a je bilo že februarsko pluženje in posipanje dražje kot vsa načrtovana sredstva. Naj ob tem spomnimo, da je februar letos predstavljal vrhunec zimske sezone; snežna podlaga se je obdržala skorajda ves mesec, snežne padavine pa so se pojavljale vsak dan, je pojasnil ljubiteljski vremenar Matej Kuharič. Začetek in konec februarja sta po nižinah pripadla predvsem dežju; v 16 padavinskih dneh je padlo zajetnih 219 litrov dežja na kvadratni meter površine. Kot nam je pojasnil Martin Martinčič iz občinske uprave, naj bi po ocenah Komunalnega podjetja Vrhnika, ki s svojimi kooperanti v Občini Log - Dragomer pluži in posipa ceste, februarska zimska služba stala kar 50.100 evrov. Če temu prištejemo še slabih 39 tisoč evrov, kolikor je vzdrževanje zasneženih cest občino stalo januarja, so sredstva daleč presegla načrtovana. Nekoliko cenejša sta bila december (24.033 evrov) in november (1.309 evrov).

 

Zima bo rekordna, tako glede števila snežnih dni in debeline snežne odeje, ki je presegla številke prejšnjih zimskih sezon, kot glede cen, ki jih bodo za zimsko vzdrževanje morale plačati občine. Lani je zimska služba Občino Log - Dragomer stala nekaj več kot 42 tisočakov, dve leti prej pa okoli 72.000 evrov.

 

Zaradi rekordnih stroškov zime se bodo občine najverjetneje spopadle s težavo, kje vzeti sredstva, nam je zaupal Jože Turk iz Komunalnega podjetja Vrhnika. "Od vsake posamezne občine bo odvisno, kje se bodo našle rezerve, mi pa se bojimo, da bi bilo zaradi tega manj letnega vzdrževanja," je dodal. Kot so nam potrdili na občinski upravi, bo zaradi visokih stroškov, ki jih je prinesla letošnja zima, treba varčevati pri letnem vzdrževanju, nekaj sredstev pa bodo na to postavko najverjetneje prerazporedili tudi z rebalansom, saj je bila zima enkrat dražja, kot je bilo načrtovano.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!