Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

NAJAVA OBČINSKEGA PRAZNIKA OBČINE BOVEC, ......


KULTURA, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.06.2014      10:26
A A

NAJAVA OBČINSKEGA PRAZNIKA OBČINE BOVEC, 04.07.-06.07. 2014


Po dolgi in hudi zimi, ki letos ni prizanašala, se je v našo dolino prikradla tiha, a kratka, pomlad. Odela se je v zeleno barvo, na vrhovih se še blešči sneg, ki letos zelo bogato napaja naš najlepši in največji slap Boka. Na pragu pa je že mesec julij in takrat se v bovški občini že dodobra praznuje. V začetku julija na god farnega zavetnika sv. Urha, to je četrtega julija, praznujemo občinski praznik. Letošnji praznik bomo začeli s slavnostno sejo, kjer bodo podeljena občinska priznanja zaslužnim občanom, nadaljevali s celodnevno etnološko zabavno glasbeno prireditvijo, zaključili s slavnostno mašo in otvoritvijo tradicionalne razstave.


arhiv PGD Bovec, foto David Štulc Zornik
arhiv PGD Bovec, foto David Štulc Zornik
Deli:

Slavnostna seja občinskega sveta Občine Bovec, ki jo sklicuje župan Siniša Germovšek, se bo odvijala v petek, 04.07.2014 ob 19h  v Kulturnem domu Bovec. Sledila ji bo podelitev občinskih priznanj. Naziv častnega občana bosta prejela Anton Bozja in Martin Konings. Plaketo Občine Bovec bo prejela Slavica Della Bianca. Občinsko priznanje pa bodo prejeli  Mlekuž Valter, Dr. Klavora Igor, Rotary Club Emona in Edo Gaberšek, denarno nagrado pa Družina Cuder. 

 

Naslednji dan, v soboto, 05.07. bo bovški Plac ponovno zaživel v znamenju druženja, glasbe, ponudbe na stojnicah, otroških ustvarjalnih delavnicah, saj je na vrsti že 10. Buški dan, ki ga tudi letos skupaj z drugimi pripravlja TD Bovec. Najbolj zgodnji pa se bodo lahko udeležili hoje k bunkerju na Maljenku pod vodstvom vodnika TD Soča Lepena. Otroke bomo letos zabavali z ustvarjalnimi delavnicami, karaokami in glasbeno matinejo, ki jo pripravljajo Sekcija mladih TD Bovec in OrkesterkamP. Program bodo popestrili ponudniki na stojnicah, Društvo rejcev drobnice z degustacijo suhomesnih izdelkov iz mesa drobnice in dan bomo zaključili s koncertnim simfoničnim programom OkamP, mladinskim simfoničnim orkestrom, in zabavnim programom glasbene skupine Damačica in 3G DJ Team. Da bo večer še lepši, bodo poskrbela dekleta, ki se bodo potegovala za naslov Miss Posočja.

Praznovanje občinskega praznika pa bomo nadaljevali še v nedeljo, 06.07. s slovesno mašo v

farni cerkvi sv. Urha. V petek,11.07.2014  bo otvoritev razstave akademske slikarke Agate Pavlovec v

cerkvi Device Marije v Polju, ki jo že tradicionalno pripravlja Društvo ARS.

 

Vsem občankam in občanom voščimo v imenu Občine Bovec, TD Bovec, LTO Bovec,

TD Soča-Lepena, OrkesterkamP, Simonai, prijetno druženje in nadvse lepo praznovanje.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!