Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

NAJAVA OBČINSKEGA PRAZNIKA OBČINE BOVEC, ......


KULTURA, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.06.2014      10:26
A A

NAJAVA OBČINSKEGA PRAZNIKA OBČINE BOVEC, 04.07.-06.07. 2014


Po dolgi in hudi zimi, ki letos ni prizanašala, se je v našo dolino prikradla tiha, a kratka, pomlad. Odela se je v zeleno barvo, na vrhovih se še blešči sneg, ki letos zelo bogato napaja naš najlepši in največji slap Boka. Na pragu pa je že mesec julij in takrat se v bovški občini že dodobra praznuje. V začetku julija na god farnega zavetnika sv. Urha, to je četrtega julija, praznujemo občinski praznik. Letošnji praznik bomo začeli s slavnostno sejo, kjer bodo podeljena občinska priznanja zaslužnim občanom, nadaljevali s celodnevno etnološko zabavno glasbeno prireditvijo, zaključili s slavnostno mašo in otvoritvijo tradicionalne razstave.


arhiv PGD Bovec, foto David Štulc Zornik
arhiv PGD Bovec, foto David Štulc Zornik
Deli:

Slavnostna seja občinskega sveta Občine Bovec, ki jo sklicuje župan Siniša Germovšek, se bo odvijala v petek, 04.07.2014 ob 19h  v Kulturnem domu Bovec. Sledila ji bo podelitev občinskih priznanj. Naziv častnega občana bosta prejela Anton Bozja in Martin Konings. Plaketo Občine Bovec bo prejela Slavica Della Bianca. Občinsko priznanje pa bodo prejeli  Mlekuž Valter, Dr. Klavora Igor, Rotary Club Emona in Edo Gaberšek, denarno nagrado pa Družina Cuder. 

 

Naslednji dan, v soboto, 05.07. bo bovški Plac ponovno zaživel v znamenju druženja, glasbe, ponudbe na stojnicah, otroških ustvarjalnih delavnicah, saj je na vrsti že 10. Buški dan, ki ga tudi letos skupaj z drugimi pripravlja TD Bovec. Najbolj zgodnji pa se bodo lahko udeležili hoje k bunkerju na Maljenku pod vodstvom vodnika TD Soča Lepena. Otroke bomo letos zabavali z ustvarjalnimi delavnicami, karaokami in glasbeno matinejo, ki jo pripravljajo Sekcija mladih TD Bovec in OrkesterkamP. Program bodo popestrili ponudniki na stojnicah, Društvo rejcev drobnice z degustacijo suhomesnih izdelkov iz mesa drobnice in dan bomo zaključili s koncertnim simfoničnim programom OkamP, mladinskim simfoničnim orkestrom, in zabavnim programom glasbene skupine Damačica in 3G DJ Team. Da bo večer še lepši, bodo poskrbela dekleta, ki se bodo potegovala za naslov Miss Posočja.

Praznovanje občinskega praznika pa bomo nadaljevali še v nedeljo, 06.07. s slovesno mašo v

farni cerkvi sv. Urha. V petek,11.07.2014  bo otvoritev razstave akademske slikarke Agate Pavlovec v

cerkvi Device Marije v Polju, ki jo že tradicionalno pripravlja Društvo ARS.

 

Vsem občankam in občanom voščimo v imenu Občine Bovec, TD Bovec, LTO Bovec,

TD Soča-Lepena, OrkesterkamP, Simonai, prijetno druženje in nadvse lepo praznovanje.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TURISTIČNO DRUŠTVO BOVEC
TURISTIČNO DRUŠTVO BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:040 348 160
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.2017 | Ostalo
PRIŽGIMO LUČ ZA MIR
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.