Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

PRAVLJICE IZ RISB


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
27.08.2014      10:29
A A

PRAVLJICE IZ RISB


V soboto v Stergulčevi hiši smo bili priča prijetnemu vzdušju ob branju pravljic izpod peresa domačinke Meri Celec in naše soigralke v gledališki skupini Vrtinec pri predstavitvi svoje prve knjižice, ki jo je poimenovala Pravljice iz risb.


foto: Nataša Bartol
foto: Nataša Bartol
Deli:

V soboto, 23. avgusta smo obiskovalci v deževnem popoldnevu ob virtualnem ognjišču in živi besedi s krajšimi glasbenimi vložki  mladega klarinetista Maja Šavlija, pripovedovalkama Tjašo Celec in Vero Ivančič ter pogostitvi projektne skupine GOUF z Merinimi lastnimi slaščicami, bili prijetno popeljani v svet pravljic.

Meri Celec, nagrajenka Občine Bovec v letu 2012, najbolj prepoznavna po svoji gledališki vlogi Mici, ki jo je sama oblikovala in ki razveseljuje domače občinstvo nekajkrat letno, si je privoščila enoletni oddih od gledališke skupine Vrtinec in od mnogih vlog, ki jih je odigrala ter se posvetila malo drugačni umetnosti. V gledališki skupini Vrtinec je Meri nepogrešljiv člen v vseh vlogah, kot igralka, scenaristka, kostumografka in motivatorka, predvsem ko gre za sladke in okusne spodbude. Tako je pri svojem ustvarjanju scene za predstavo Čarovnica Čirimbara in svoji vlogi zajčka in pesnika dobila navdih in pogum za izdajo svoje prve knjižice pravljic »Pravljice iz risb«, ki so plod njene ustvarjalnosti in domišljije.  V pravljicah je upodobila nemalo njej znanih likov iz vseh predstav v katerih je odigrala le da so dobili druga imena in druge zgodbe. V svojih pravljicah, ki se vedno končajo s srečnim koncem, pogosto uporablja problematiko samote in rešitev zanjo ter prispodobe iz svojega domačega okolja. V njenih pravljicah najdemo zaščitniško mamo kokljo in radovednega piščančka Rumenka, osamljeno grlico, ki s pomočjo vetra, kralja puščave, oživi pusto pokrajino, radovednega zajčka, ki se izgubi v gozdu,  samotno drevo, ki išče in najde prijazno in pisano druščino prijateljev in še kaj.

 

Njeni soigralci smo nadvse veseli njenega podviga in ji prisrčno čestitamo in želimo, da bi še dolgo razveseljevala otroke s pravljicami in svoje oboževalce v vlogi Mice .
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GLEDALIŠKA SKUPINA VRTINEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GLEDALIŠKA SKUPINA VRTINEC
GLEDALIŠKA SKUPINA VRTINEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Ostalo
PRIŽGIMO LUČ ZA MIR
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.