Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

DELAVNICA IZDELOVANJA NARAVNIH MIL- ŽE PETA ......


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.11.2014      10:01
A A

DELAVNICA IZDELOVANJA NARAVNIH MIL- ŽE PETA DELAVNICA ZA ODRASLE


Sekcija mladih TD Bovec je že petič v goste povabila zunanje sodelavce za izvedbo ustvarjalnih delavnic za odrasle. Tokrat smo gostili Irno Črnologar, ustvarjalko iz Plav, da nas seznani z načinom izdelave mil iz domačih materialov.


foto: Irna Črnologar
foto: Irna Črnologar
Deli:

Petkovo mračno popoldne je bilo ravno pravšnje za ustvarjanje. V Buncovi hiši smo se zbrali odrasli in otroci, kjer smo sledili zahtevnemu postopku izdelave mil iz naravnih materialov. Sestavine je potrebno zelo natančno odmeriti ter jih zelo previdno zamešati. Spoznali smo, da nabava materialov ni tako enostavna in kdor se želi ukvarjati s prodajo tovrstnih oz. naravnih mil mora slediti zelo zahtevnim pravilom. Vsi udeleženci smo prejeli svoj košček mila, milo ki smo ga izdelovali na delavnici pa je šel v postopek sušenja in zorenja.

Prijav je bilo veliko in kot kaže bo delavnico potrebno ponoviti. Najbrž bomo delavnico ponovili v mesecu januarju. Mesec december pa je za sekcijo najbolj pester mesec v letu. Decembrske dogodke začenjamo z Miklavževanjem, tokrat malček drugače. Svojo tradicionalno prireditev ustvarjalne miklavževe delavnice selimo na dvorišče Stergulčeve hiše in ji dodajamo novo vsebino, to je dobrodelno vsebino. Dogodku bomo poleg ustvarjalnih delavnic, otroških iger in kulturnemu programu dodali še dobrodelni sejem pod geslom 'Ni mi vseeno'. Izkupiček bomo namenili pomoči potrebnim, ki jih, žal, ni malo. Letos bomo sodelovali s svojimi izdelki, ki nastajajo pri turističnem krožku, tudi na prireditvi z naslovom 'RDEČA', ki jo pripravlja skupaj z drugimi ustvarjalci Sekcija slikarjev Bovec. Prav tako že pripravljamo jaslice za že tretji pohod od jaslic do jaslic, ki ju bomo izvedli na sveti večer oz. 24. 12. In 28. 12. Upamo na prijetno vreme in vašo družbo, ko se bomo lahko skupaj veselili v prazničnem decembru.

Zato bomo veseli tudi vašega obiska.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Sekcija mladih TD Bovec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Sekcija mladih TD Bovec
Sekcija mladih TD Bovec
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.2017 | Ostalo
PRIŽGIMO LUČ ZA MIR
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.