Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-6°C | -1°C
torek, 27.02.2018
-5°C | 1°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | 2°C
četrtek, 01.03.2018
-9°C | 2°C
petek, 02.03.2018
-1°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-6°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V BOVCU JE DECEMBER LEPŠI Z MLADIMI


KULTURA, TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.12.2014      22:55
A A

V BOVCU JE DECEMBER LEPŠI Z MLADIMI


Letošnji december še ni prinesel novega upanja v našo dolino, vsaj kar se na področju zimskega turizma tiče. Snega v dolini v poldrugi polovici decembra še ni, tako da tekaških smuči še ni moč obuti. S smučiščem Kanin tudi ne kaže še najbolje. Center Bovca pa je tako lepo okrašen, da vsakomur zastane dih v soju malih lučk. In še dobro, da smo poleg malih lučk tudi LJUDJE. Ljudje, ki radi popestrimo december tako za domačine kot tudi obiskovalce. Tako je mesec december najbolj pester mesec za SEKCIJO MLADIH TD BOVEC.


foto: Tatjana Wojčicki
foto: Tatjana Wojčicki
Deli:

Članice Sekcije mladih TD Bovec smo prvi vikend v decembru popestrile s prireditvijo 'Miklavževanje- ni mi vseeno' v Stergulčevi hiši.  Ustvarjalne delavnice, zabavne igre, Miklavžev sejem in zabavni program je razveselil marsikatero otroško dušo.  Otroci so ustvarjali adventne venčke, ptičje hišice s pogačicami, katere so nesli svojim sorodnikom, sosedom in druge okraske. Manj ustvarjalni pa so se zabavali v zabavnih igrah. Člani turističnega podmladka OŠ Bovec, ki so del Sekcije, pa so  skupaj s članicami Karitasa ponujali topel čaj, sladke dobrote iz pečice, ki so jih napekle srčne prostovoljke, voščilnice in okraske, ki smo jih sami izdelali.  Prostovoljnih prispevkov, ki smo jih zbirali za Karitas, je bilo za Bovške razmere nad pričakovanji. Saj vemo, da razmere na Bovškem niso prijazne do marsikatere družine. Prireditev smo zaključili s prižigom lučk glavne novoletne jelke, goloba in še nekaj drugih lučk. Obisk, ki je bil velik, nam je dal nov zagon za priprave nadaljnjih dogodkov.

S turističnim krožkom pripravljamo razstavo »Rdeča ti da krila«, ki jo organizirajo Slikarji amaterji Bovec. Svojo postavitev smo poimenovali »Sreča je rdeča« in bo na ogled 20. 12. ob 18h v Kulturnem domu Bovec. Izložbena okna smo  tudi že okrasili z okraski nastalih na uri krožka. A za nas to še ni konec.

Pripravljamo se tudi na pohod od jaslic do jaslic, ki bodo letos tretjič po vrsti, v sredo 24. 12. ob 21h in v nedeljo, 28.12. ob 17h. Popravljamo in izdelujemo nove jaslice, dogovarjamo se tudi z drugimi izdelovalci jaslic, nabiramo mah, izdelujemo okraske  in se veselimo praznikov.  In prav je tako.

 

Vsem ,

ki nas podpirajo tako ali drugače,

ki so sodelovali in še sodelujejo z nami,

ki so darovali svoje prispevke na Miklavževanju,

ki nam podarjajo različne materiale,

ki živijo in dihajo z nami,

voščimo vse dobro, lepe praznike in

vse najlepše in najprijaznejše  v letu 2015.

Prisrčno vabljeni  na decembrske prireditve 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Sekcija mladih TD Bovec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!