Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
30°C
14°C
JUTRI
24°C
12°C
Deli
8141

Pod gradom bo zraslo novo parkirišče

Bled - Ob izgradnji severne razbremenilne ceste na Bledu bo na travniku pod gradom, neposredno ob športnem parku in javnem podjetju Infrastruktura zraslo novo, veliko parkirišče, ki bo nudilo prostor avtobusom, avtodomom in osebnim vozilom. S tem bodo na Bledu zmanjšali gnečo v samem središču, hkrati pa tudi mirujoči promet umaknili na obrobje.

Po amandmaju enega izmed občinskih svetnikov na zadnji seji, bo parkirišče, ki ga je sicer nameravala zgraditi občina, zdaj zgradil Zavod za kulturo. Kot je povedal direktor Matjaž Završnik, ureditev prometa predstavlja sestavni del njihove strategije upravljanja s širšim grajskim kompleksom do leta 2020, se pravi celotnega razširjenega grajskega kompleksa. «Na Zavodu za kulturo v prihodnjih letih pričakujemo samo še povečan obisk Blejskega gradu in seveda celotne destinacije, tudi zaradi drugih pomembnih pridobitev v tem prostorju, že zdaj pa so kapacitete pretočnosti in obiska na zgornji meji zmogljivosti,« pravi Završnik. Tako so že v plan za letošnje leto na Zavodu za kulturo rezervirali  dovolj sredstev za začetek gradnje parkirišča. '' Severa obvoznica bo prevozna do letošnje poletne sezone, do takrat bomo zgradili parkirišče vsaj za avtobuse, investicijo pa nadaljevali prihodnje leto,'' pravi Završnik. Ko bo parkirišče gotovo, se bo spremenil tudi prometni režim na grad. Avtobusi bodo obiskovalce odložili na gradu in se vrnili parkirati na novo parkirišče, osebna vozila pa na grad ne bodo več mogla, z novega parkirišča bo obiskovalce na grad popeljal poseben avtobus.   

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi