Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
1°C
JUTRI
24°C
6°C

Nobelova nagrajenka za mir na Bledu

V ljubljanski Trubarjevi hiši literature se je včeraj začelo dogajanje ob 50. mednarodnem srečanju pisateljev na Bledu. Popoldne je bil v hotelu Park na Bledu sestanek Ženskega odbora Mednarodnega PEN, sledila je okrogla miza pisateljev iz slovanskih dežel z naslovom Cenzura in samo-cenzura v totalitarnih režimih in mladih demokracijah, ob 18h pa se je začel še večer s pisatelji iz slovanskih dežel.

 

50. blejsko srečanje se uradno začne danes ( sreda), ko bodo udeleženci obiskali srednje šole, v hotelu Park pa se bodo vrstili dogodki, kot so sestanek treh mrež, otvoritev razstave v spomin na žrtve atomske bombe na Hirošimo in Nagasaki, sestanek odbora Pisatelji za mir, dan pa se bo končal s slovesnostjo ob 50. Mednarodnem srečanju pisateljev na Bledu, ki bo v Festivalni dvorani na Bledu. Častni govornici bosta Jennifer Clement, predsednica Mednarodnega PEN, in Shirin Ebadi, Nobelova nagrajenka za mir. Sledil bo koncert Godbe Gorje, Ivana Andresa Arnška ter Marka Hatlaka in FUNtanga.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi