Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
14°C | 30°C
ponedeljek, 18.08.2018
14°C | 30°C
torek, 20.08.2018
14°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 22.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izjemno pestro dogajanje v Ledeni dvorani ......


ŠPORT

| |
16.07.2018      10:20
A A

Izjemno pestro dogajanje v Ledeni dvorani Bled, kamp Anžeta Kopitarja



Foto: Matej Mišič
Foto: Matej Mišič
Deli:

Čeprav smo sredi poletja, ko otroci počitnice preživljajo na plaži in se predajajo morskim užitkom, je te dni na ledu blejske ledene dvorane izjemno pestro. V dveh terminih se je v 14 dneh v našem biseru preizkusilo okoli 130 otrok iz desetih različnih držav na hokejski akademiji Anžeta Kopitarja in Tomaža Razingerja. Akademija, že tretja po vrsti, je postala na Bledu že stalnica, kjer mladi igralci nabirajo nova znanja, starši pa uživajo na dopustu.

 

Takoj za omenjeno akademijo sledi drugi, prav tako tradicionalni hokejski kamp pod vodstvom strokovnjaka Valerija Šahraja. Kamp poteka v dveh enotedenskih sklopih, udeleži pa se ga prav tako preko 130 otrok.

 

Ledena dvorana Bled, ki poleti prične s svojim obratovanjem prva v Sloveniji, bo 1.8. gostila že tretji zaporedni svetovni turnir CCM World invite 2018 za igralce, stare med 10 in 15 let. Turnirja se bo udeležilo 1400 igralcev, trenerjev in staršev, 40 ekip iz 12 različnih držav. Turnir velja za enega najmočnejših in največjih v Evropi. Prednost organizacije z licenco CCM World invite pa si je Bled prislužil z dobrim delom organizacijskega osebja, lepotami našega kraja in bližino hotelov, kar je največja konkurenčna prednost blejske ledene dvorane pred ostalim v Evropi.

 

Obnova v Ledeni dvorani Bled

 

V letu 2018 bo Ledena dvorana bled bogatejša za še eno pridobitev. V sklopu javnega naročila se prenavlja in modernizira prezračevalni sistem, ki bo odpravil gosto meglo in visoko vlažnost v poletnih mesecih ter hkrati preprečil gnitje lesene strešne konstrukcije. V sklopu projekta se bo vgradila toplotna črpalka, ki bo znižala stroške obratovanja dvorane. Z obnovo se bo dvorana približala visokim standardom, ki so potrebni za organizacijo svetovnih prvenstev, turnirjev mednarodnih razsežnosti in priprav profesionalnih ekip. Poleg že omenjenega turnirja na Bledu ob koncu avgusta gostimo priprave hokejske ekipe KooKoo, ki nastopa v elitni finski SIM ligi.

 

 

Grajsko kopališče Bled

 

Žal hladno in predvsem deževno poletje ni dober obet za našo centralno kopališče. Pa vendar, vremenu navkljub Grajsko kopališče beleži dober obisk. S pričetkom sezone smo obogatili vodna igrala, prenovili stare garderobe ter umestili nove programe za otroke v Jezerski igralnici, v preteklem vikendu pa smo organizirali prvi tečaj plavanja za začetnike. S tečaji bomo nadaljevali tudi v prihodnje, zato spremljajte našo FB stran.

 

Jaka Bassanese, Infrastruktura Bled

Foto: Matej Mišič




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo