Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno oblačno
Popoldne se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej jasno. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
0°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 7°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 1°C
sreda, 14.12.2016
-1°C | 7°C
četrtek, 15.12.2016
0°C | 4°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrhnika bo imela eno najlepših knjižnic daleč ......


OBČINSKE

| |
25.04.2014      10:52
A A

Vrhnika bo imela eno najlepših knjižnic daleč naokoli


Tisti redki, ki smo si lahko ogledali nove prostore vrhniške knjiž­nice, ki bo nastanjena v Kulturnem centru Vrhnika, se strinjamo, da bo to ena najbolj prostornih in verjetno najlepših knjižnic daleč naokoli. Težko je z besedami opisati to, kar je videti, vsekakor jo to dobra vest tako za tam zaposlene kot za vse uporabnike njenih sto­ritev. Nenazadnje: na Vrhniki je rojen največji slovenski pisatelj, zakaj ne bi torej temu bila primerna tudi knjižnica?


Pogled na kulturni center s prednje strani.
Pogled na kulturni center s prednje strani.
Deli:

V kulturnem centru vsa nadstropja zasedajo delavci, največ gneče pa je trenutno čisto na vrhu, kjer bodo pros­tori za šolo. Knjižnična etaža pod njo je že pobeljena, tlaki čakajo na protivlažni premaz. Knjižnico bo odlikovala pros­tornost: imela bo poseben domoznanski oddelek, »konferenčno sobo«, ki jo bo mogoče pregraditi in posledično pove­čati ali zmanjšati, sobo za individualno učenje, sobo za delavnice… Posebej do­mače delujejo strešna okna, pod katerimi bodo mize, kar daje občutek kot bi bili v kakšni prijetni mansardi. Ponekod je na­meščena že oprema, to so tiste knjižne police, ki so še pred leti služile za opre­mo usnjarske šivalnice. Strop bo ostal gol, z vsemi inštalacijami, da bo pridih industrialnosti še večji. Saj veste: knjiž­nica želi ohraniti nekaj »vonja« nekdanje šivalnice IUV. Janko Skodlar, podžupan Občine Vrhnika, ki z občinske strani vodi projekt, pravi, da je rok za teh­nični pregled 30. april, a že sedaj se ve, da so se nekatera dela zamaknila. Razlog je zamakanje s strehe v šol­sko etažo. Vhodi nekaterih inštalacij naj ne bi popolnoma tesnili, zato je ob njih kapljalo na tla. V času našega obiska naj bi večino problematičnih mest že odkri­li in sanirali. Posledično so se nekatera dela, ki so vezana na sanacijo vodotes­nosti, terminsko zamaknila. Bolj verje­ten termin tehničnega pregleda bo zato sredi maja. Če še računamo mesec dni roka za odpravo morebitnih napak, bi se lahko knjižnica v začetku poletja že selila v nove prostore. Dosedanje na Tržaški 9b bo zasedla šola z manjšo te­lovadnico, šolsko knjižnico in razredom. Delavci vršijo dela tudi v pritličju kul­turnega centra, in sicer v tisti polovici, ki bo služila šolski telovadnici in spremlja­jočim prostorom, dočim drugo polovico pritličja, ki je namenjena za Doživljajsko razstavišče Ljubljanica, zaenkrat puščajo pri miru. Občina je za slednjega v so­delovanju s partnerjema - Muzejem in galerije mesta Ljubljane  Univerze v Ljubljani, 28. febru­arja letos, vložila vlogo, s katero se pote­guje za sredstva Norveškega finančnega mehanizma. Projekt je ocenjen na 1,38 MIO in če bo občini uspela kandidatura, bo morala v okviru omenjenega zneska plačati le dobrih 65 tisoč evrov (to je 4,71 % investicije). Skodlar pravi, da pri­čakujejo odločbo v juniju, pričakovanja pa so visoka.


Gašper Tominc

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
12.12.2016 | Kultura
Gledališki abonma in Izven: TRIO
13.12.2016 | Kultura
Razstava ZIMSKA PRAVLJICA
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
14.12.2016 | Družabni dogodki
Frogsmas
19.12.2016 | Kultura
JONAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.