Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 13°C
ponedeljek, 24.04.2017
1°C | 18°C
torek, 25.04.2017
7°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 21°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lan Tominc: »Sem adrenalin'c, ki obožuje ......


ŠPORT

| |
24.11.2014      18:06
A A

Lan Tominc: »Sem adrenalin'c, ki obožuje vodo!«


Predstavitev mladega športnika


Lan Tominc
Lan Tominc
Deli:
  • Starost: 12 let
  • Klub: Kajak kanu klub Nivo Celje
  • Trener: Tomaž Javornik in Aleš Kuder
  • Cilji: osvojiti naslov svetovnega prvaka v kajaku na divjih vodah
  • Vzorniki: Peter Kauzer, Daniele Molmenti in Jiří Prskavec
  • Hobiji: deskanje na snegu, tek na smučeh, kolesarjenje, tek
  • Sanjsko potovanje: Avstralija
  • Vidnejši rezultati v letu 2014: državni prvak v treh disciplinah (kajak slalom – Tacen, kajak spust – Vikrče Tacen in kajak šprint – Hrastnik) v kategoriji mlajši dečki, 1. mesto v tekmah (bilo jih je devet) za Slovenski pokal v kategoriji mlajši dečki, 7. mesto v kategoriji starejši dečki v disciplini kajak slalom za pokal ECA junior cup v Bratislavi.

 

 

»Šilček, lopata, center, rolca, cekinček in špric deka.« Tudi meni ni bilo takoj jasno, o čem govori mladi športni navdušenec. »Gre za žargon našega športa,« mi Lan Tominc v uvodu pojasni in razloži, kaj vse ti izrazi pomenijo. »Za ta šport sem se navdušil kar sam. Na ogled kajakaškega centra v Celju me je povsem po naključju prvi peljal mamin sodelavec. Takoj sem vedel, da bom tu še velikokrat,« pripoveduje Lan o prvih začetkih svoje športne poti. »Čutil sem, da bo čoln postal moj dobri prijatelj. Navdušen sem bil nad kajak kanu klubom na Špici in pričel s treningi že kar naslednji dan!« Simpatični osnovnošolec obiskuje 7. razred Osnovne šole v Vojniku, s treningi, ki jih ima šestkrat na teden, je začel leta 2009. Sezona tekem se začne v mesecu maju in traja vse do oktobra. Med letom se udeležuje tudi priprav, in sicer v Tacnu in Solkanu ter v Rovinju na Hrvaškem, kjer trenirajo na mirnih vodah.

 

»Čoln je težek približno devet kilogramov. Kajak spust je dolg približno tri kilometre, kajak slalom ima od 18 do 24 vratc, odvisno od konfiguracije terena, pri kajak šprintu se tekmuje brez vratc in je dolg od 300 do 500 metrov. Pri slalomu ima tekmovanje dva teka, upošteva pa se boljši rezultat,« opiše značilnosti kajakaških disciplin. Za vse, ki imajo radi ta šport, je zagotovo zanimivo, kako tekmovalci ob morebitnem obratu v vodo obrnejo kajak v pravilen položaj. »Eskimutiranja sem se naučil izjemno hitro, zato je bilo na treningih vse lažje. Nekateri ta obrat usvojijo veliko kasneje, saj je dokaj zahteven,« pripoveduje Arclinčan. »Želim si preizkusiti umetno progo iz pravih ostrih skal v kajakaškem centru v Dubaju,« odgovori na vprašanje, kje bi si najbolj želel veslati.

 

Po končani osnovni šoli se želi vpisati na športno gimnazijo ali kakšno drugo srednjo šolo, ki bi mu omogočila vpis bodisi na fakulteto za šport bodisi na fakulteto za arhitekturo, saj ga poleg športa zelo zanima tudi arhitekturni svet. »Na morju ga komaj prikličemo iz vode, saj vseskozi vesla ali deska na vodi. Je pravi vodni navdušenec,« pripoveduje mama Tatjana o svojem sinu. Starši ga vseskozi podpirajo in spodbujajo. Zelo ponosen je tudi na svojega nečaka in komaj čaka, da ga bo učil fantovskih vragolij. »Da sem pred kratkim postal stric, sem zelo ponosen,« še doda. »Sem adrenalin'c, ki obožuje vodo in ki pred tekmo za moč vedno zajtrkuje polento z mlekom in veeeliiikooo sladkorja!«

 

Tjaša Podergajs

Foto: osebni arhiv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.201 | Ostalo
Pohod na Kunigundo
23.04.2017 | Ostalo
Cvetlični sejem
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
23.04.201 | Ostalo
Pohod na Kunigundo
23.04.2017 | Ostalo
Cvetlični sejem
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.