Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
-1°C | 10°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-3°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
0°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

40 let ženske rekreacije v Vojniku


ŠPORT

| |
21.01.2015      17:30
A A

40 let ženske rekreacije v Vojniku


Oktobra 2014 je ženska rekreacija v Vojniku praznovala že 40 let. Prostovoljno jo vodi upokojena učiteljica športne vzgoje Francka Tanc iz Vojnika.


Ženska rekreacija pod vodstvom Francke Tanc je lani praznovala 40 let.
Ženska rekreacija pod vodstvom Francke Tanc je lani praznovala 40 let.
Deli:

Z živahnimi modrimi očmi veselo pripoveduje, kakšni so bili začetki: »Rekreacija je vseskozi potekala od meseca oktobra do junija v takratni stari vojniški telovadnici. V času izgradnje pa smo nadaljevale žensko rekreacijo v šolski telovadnici v Novi Cerkvi, za kar sem vodstvu šole še danes izjemno hvaležna.«

 

Sedaj poteka rekreacija ob četrtkih od 19.00 do 20.30 v novi telovadnici v Vojniku. »Izvajamo predvsem vaje za ogrevanje in razgibavanje, vaje na nizki gredi, na blazinah, vaje s palicami, trakovi, žogami ipd. Običajno proti koncu oz. v drugi polovici rekreacije igramo odbojko,« opisuje voditeljica rekreacije. Zanimivo je, da so si ženske priredile pravila igre pri odbojki, kakor pravi gospa Francka Tanc, da so bolj letom primerna.

 

V mesecu decembru vedno organizirajo družabno srečanje z vsemi – tako z aktivnimi kot neaktivnimi rekreativnimi telovadkami. »Junijske dni si popestrimo s tradicionalnim pohodom na Paški Kozjak in s tem pripomoremo k še večji športni aktivnosti,« poudari.

 

Gospa Tanc si želi, da bi se jim pridružila še kakšna novinka, zato vabi vse ženske, predvsem v srednjih letih, ki se želijo razgibati, sprostiti in razvedriti, da se jim pridružijo. Z živahnim nasmehom na obrazu kliče: »Vabljene na razgibavanje!«

 

Liljana Čož in Tjaša Podergajs

Foto: Liljana Čož

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.