Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Ob morju se bo občasno pojavljala nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 stopinj C.
-8°C | 12°C
sobota, 10.12.2016
-8°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 11°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 10°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jubilejni koncert ženskega pevskega zbora


KULTURA, DRUŠTVA

| |
01.04.2015      9:15
A A

Jubilejni koncert ženskega pevskega zbora


„V srcu ljubezen, na licih nasmeh, v duši pa pesem že 20 let.“ Takšno geslo je spremljalo koncert ob 20-letnici delovanja Ženskega pevskega zbora Društva upokojencev Slovenske Konjice, ki je bil 27. marca v Domu kulture v Slovenskih Konjicah.


Pevke Ženskega pevskega zbora DU so v zahvalo zapele tudi zborovodkinji Adeli Pečovnik.
Pevke Ženskega pevskega zbora DU so v zahvalo zapele tudi zborovodkinji Adeli Pečovnik.
Deli:
Zbor je ob ustanovitvi vodil Vlado Kukovič, od začetka leta 1996 pa ga vodi Adela Pečovnik. Prva predsednica je bila Katica Marinko, za njo Ida Tepej. Zadnja leta za zbor skrbi Darinka Kavčič.

Jubilejni program ženskega zbora so obogatili gosti: Zlati konjiček - otroški pevski zbor Vrtca Slovenske Konjice (enota Slomškova) z zborovodkinjo Ireno Golob ter Moški pevski zbor Adolfa Tavčarja z zborovodjem Samom Jezovškom. Nastopili so tudi vnuki pevk. Vnukinja Zofije Voler, Enea Golob, je povezovala program, vnuka Marije Jakop – Urh in Marije Kavčič – Krištof, pa sta zaigrala na harmoniko in trobento. Za klavirsko spremljavo sta poskrbela Irena Golob in Samo Jezovšek, za spremljavo na harmoniki Marjetka Gošnak. Ženski in moški zbor sta tudi tokrat nastopila skupaj, kot mešani pevski zbor, vse to pa je prispevalo k pestrosti koncerta.

Na njem je vodja OI JSKD Slovenske Konjice Breda Slapnik pevkam podelila Gallusove značke za dolgoletno prepevanje. Konjiški župan Miran Gorinšek jim je podelil priznanje in v svojem nagovoru še posebej izpostavil velik pomen prenosa ljubezni do slovenske pesmi s starejše generacije na najmlajše. Zbor so pozdravili in mu čestitali še Olga Nezman v imenu Pokrajinske zveze društev upokojencev Celje, Anton Obrul v imenu DU Slovenske Konjice, Marija Štefančič v imenu Ženskega pevskega zbora Slovenske Konjice ter Milan Rozman v imenu Moškega pevskega zbora Adolfa Tavčarja.

Prijetno razpoloženje, ki so ga nastopajoči ustvarili, se je nadaljevalo na druženju po koncertu.

 

 


 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV SL. KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV SL. KONJICE
DRUŠTVO UPOKOJENCEV SL. KONJICE
ŽIČKA CESTA 4A
Tel:(03) 575 32 27
Koledar dogodkov Preglej vse
December 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
09.12.201 | Tečaji in delavnice
Mojstrski tečaj za violino
09.12.201 | Tečaji in delavnice
Mojstrski tečaj za violino
13.12.2016 | Turizem
6 dni pred Božičem v gostilni Gastuž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.