Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
13°C
JUTRI
22°C
13°C
Oceni objavo

ZBOR ČLANOV ODI

Preteklo marčevsko soboto je potekal redni zbor Območnega društva invalidov Dravinjske doline. V velikem številu so se zbrali člani ODI konjiške, vitanjske in zreške občine v gostišču Smogavc na Gorenju nad Zrečami. Dvorano je tako do zadnjega kotička napolnilo 145 udeležencev zbora ODI. Prisotne je v uvodu nagovoril predsednik društva ODI, Franc Rečnik, ki je podal tudi poročilo za preteklo leto ter plan dela za tekoče leto. Na čelu delovnega predsedstva je bila Lidija Pratnemer, ki je orisala delo častnega razsodišča. Finančno poročilo je posredovala Elizabeta Vodopivec, poročilo nadzornega odbora pa Anton Založnik. Funkcija v društvu je bila dodeljena tudi direktorici Lambrechtovega  doma, ki je najstarejši v Sloveniji, Ireni Vozlič Stjepčević, ki je nosilka socialnih programov v ODI. S ponosom je povedala, da bomo skupaj zmogli. Spregovorila pa je tudi nekaj besed o dolgotrajni oskrbi. Poseben gost je bil tudi Drago Kolar, član Upravnega odbora Zveze delovnih invalidov Slovenije. Zelo je pohvalil delo  društva. Povabilu pa se odzval tudi podžupan občine Zreče, Drago Šešerko, ki je društvu iskreno čestital ter izrekel vso pohvalo za uspešno delovanje na vseh področjih. Iz poročil predsednika in vseh ostalih komisij o delu društva je bilo razvidno, da so delali zelo dobro na vseh področjih, saj uspešno izvajajo kar osem socialnih programov v dobrobit invalidov.

Po končanem uradnem delu zbora je sledilo druženje s praznovanjem dneva žena in mučenikov. Podpredsednica ODI, Vida Pušnik, je vsem ženam in mamam namenila nekaj globokih misli, saj so prav vse neizmerno darilo tega sveta. Zato si za  svojo srčnost, potrpežljivost, iskrenost in dobroto  zaslužijo vso zahvalo za vseh 365 dni v letu. Prav tako pa je prav, da tudi dame razvajajo svoje moške za njihov dan mučenikov. Za sproščeno vzdušje pa so nato poskrbeli člani Etnološkega kulturnega društva Stranice, ter Ljudski godci s Pake nad Vitanjem. Ob koncu prijetnega druženja so vsem članicam za njihov praznik poklonili  rožice, članom pa  praktična darilca.

Oglejte si tudi