Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
13°C
JUTRI
22°C
13°C
Oceni objavo

VELIKONOČNI POHOD ODI

Na velikonočni ponedeljek so se v ponovno družili članice in člani Območnega društva invalidov Dravinjske doline. Sončen praznični dan so namenili klepetu in rekreaciji. V velikem številu so se zbrali v Škednju, od koder so se po Dolini svetega Janeza Krstnika peš podali do Žičke kartuzije. Na poti jih je vseskozi spremljal predsednik društva, Franci Rečnik, ki jih je razvajal z velikonočnimi dobrotami, še posebej s potico in kavico. V družbi turistične vodnice so se sprehodili po sami kartuziji ter spoznavali zgodovino tega samostana. Posebnost predstavlja obnovljena cerkev, na kateri je pomična streha.  Ogled so zaključili v zeliščni prodajalni z okušanjem zdravilnih pripravkov. Pohodniki so se nato zbrali še v Vinotoču Zidanšek, kjer so se okrepčali z okusnim bogračem.

Oglejte si tudi