Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Predstavili avtomatiziran sistem izposoje ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
12.09.2013      15:40
A A

Predstavili avtomatiziran sistem izposoje koles MICikelDeli:

Danes, 12. septembra 2013, je na Občini Šempeter-Vrtojba potekala predstavitev avtomatiziranega sistema izposoje koles MICikel. V okviru izvajanja projekta CroCtaL - delovnega sklopa 4 (TRAJNOSTNA MOBILNOST IN TURIZEM V NARAVI), natančneje v aktivnosti 4.3. Strukture za kolesarski turizem, bodo namreč nekateri partnerji kupili kolesa za promocijo projekta, opremljena z GPS napravo, ali stojala za kolesa, ki bodo nameščena na strateška mesta za turiste. V ta namen je Občina, povabila prestavnike Šolskega centra Velenje, da predstavijo svoj produkt, ki so ga razvili v letu 2012 – avtomatiziran sistem izposoje koles MICikel, ki je uporabljen tudi v sistemu mestnih koles Bicy v Velenju. Predstavitve v Šempetru so se udeležili še predstavniki Občine Miren-Kostanjevica in Občine Brda, saj "je sistem smiseln le, če zajema široko območje, da lahko ljudje ta kolesa puščajo tudi na različnih krajih", je povedal župan Milan Turk.

 

Kaj je MICikel?

 

MICikel je modularen avtomatiziran sistem za izposojo mestnih koles v urbanih okoljih, kjer obstaja težnja po zmanjšanju motoriziranega prometa. Sistem deluje po principu pridobitve uporabniške »pametne« RFID kartice, s katero si lahko oseba izposodi kolo na eni lokaciji, opravi vožnjo do druge lokacije in tam kolo vrne. Celoten sistem je ustrezno informacijsko podprt in beleži vse izposoje, čase trajanja izposoj in zasedenost posameznih postaj. Namen sistema je preusmeritev lokaln ega prebivalstva s prevoznih sredstev na fosilna goriva na kolesa, kar prinaša številne sinergijske učinke pri iskanju rešitev za premajhno število parkirnih mest, prometne konice, izpuste ogljikovega dioksida, naraščajoče cene fosilnih goriv, prekomerno o bremenjenost okolja s hrupom in pomanjkanje gibanja mestnega prebivalstva.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.