Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
3°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ulični piknik na Vrzdencu


SOSED SOSEDU

| |
13.09.2016      8:22
A A

Ulični piknik na VrzdencuDeli:

V prvi ulici na Vrzdencu se je na sončno, prvo septembrsko nedeljo odvijal tokrat že tradicionalni ulični piknik. Že pred tremi leti se je med prebivalci ulice porodila ideja o t. i. »street pikniku«. Kdor nas pozna, ve, da je naša ulica zelo živa, polna razigranih otrok in skoraj ne mine dan, da se ne bi ti vozili s kolesi ali skiroji, se lovili, skrivali ali pa se igrali na katerem od dvorišč. In ravno otroci so med seboj povezali tudi nas, starše in navsezadnje tudi dedke in babice. In tako je bilo tudi na prelepo sončno nedeljo. A same priprave so se začele že dan prej. Moški  so poskrbeli za meso in za vse tehnične podrobnosti, ženske pa za preostalo hrano.  Otroci so nam pomagali postaviti klopi in mize, senčnike …  Skratka, ulica je bila polna življenja. Mi, odrasli smo se v miru pogovarjali, izmenjali smo si dobre nasvete in slabe izkušnje, otroci pa so uživali v skupni igri. Ves dan so bili fizično aktivni in za hrano jim je skorajda zmanjkalo časa. Nobena otroška igrača jim ne more dati toliko kot en piknik, ko so cel dan na svežem zraku. Skakali so čez potok, plezali na bale in skakali z ene na drugo, v bližnjem kozolcu so si zgradili hišo, »betonirali« so stopnice itd. Starši, dedki in babice pa smo jih sproščeno opazovali, v miru jedli in pili in se že dogovarjali, kdo bo organizator uličnega piknika na prvo septembrsko nedeljo v letu 2017.

Tanja Petrovčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.