Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 19°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Spomladanski odvoz nevarnih odpadkov ter ......


GOSPODARSTVO

| |
21.04.2013      19:07
A A

Spomladanski odvoz nevarnih odpadkov ter odpadne električne in elektronske opreme


Krajane Občine Dobrova - Polhov Gradec obveščamo, da bo spomladi organiziran odvoz nevarnih gospodinjskih odpadkov ter odpadne električne in elektronske opreme. Sprejem navedenih odpadkov v premičnih zbiralnicah se bo izvajal skladno s spodnjim urnikom posameznih lokacij (dnevom in uro prevzema odpadkov). Ti odpadki so našemu zdravju in naravi nevarni, zato jih ne odlagajmo kjerkoli in upoštevajmo organizirano zbiranje. Tako si bomo zagotovili zdrav in čistejši jutri.


Simbolna fotografija
Simbolna fotografija
Deli:

Lokacije za prevzem nevarnih odpadkov ter električne in elektronske opreme

Parkirišče pri KS Polhov Gradec: 27. maja od 9.30 do 17. ure in 28. maja od 9.30 do 17. ure

Pri gasilskem domu na Dobrovi: 29. maja od 9.30 do 17. ure in 30. maja od 9.30 do 17. ure 

Med nevarne odpadke štejemo odslužene akumulatorje, baterije, barve in topila, kemikalije, olja in masti, pesticide, pralna in kozmetična sredstva, ki vsebujejo nevarne snovi, zdravila, neonske cevi oz. vse, kar je opremljeno s simboli za nevarne snovi, in pripadajočo embalažo.
Občani lahko nevarne odpadke (akumulatorje, baterije, barve in topila, kemikalije, olja in masti, pesticide, pralna in kozmetična sredstva, ki vsebujejo nevarne snovi, zdravila, neonske cevi ter vse, kar je opremljeno s simboli za nevarne snovi) oddate tudi:

 • v Zbirnem centru Barje,
 • v stari zbiralnici na sedežu podjetja na Povšetovi 6, kamor lahko nevarne odpadke prinesete vsak delavnik med 9. in 13. uro.

Med odpadno električno in elektronsko opremo spadajo (do velikosti sesalnika za prah):

 • velike in male gospodinjske naprave,
 • televizijski in računalniški zasloni,
 • IT in telekomunikacijska oprema,
 • zabavna elektronika,
 • električno in elektronsko orodje,
 • oprema za razsvetljavo,
 • zapestne ure in budilke,
 • električni aparati za nego telesa,
 • elektronske igrače in športna oprema z električnimi ali elektronskimi sestavnimi deli.

Odpadna električna in elektronska oprema ne spada v zabojnike za preostanek odpadkov, prav tako je ne dajemo med kosovne odpadke. Prevzeti jo morajo trgovci, pri katerih kupite nov hladilnik, pralni stroj ali televizor, ali pa jo odpeljete v Zbirni center Barje. V zbirnem centru Barje je za zbiranje odpadne in elektronske opreme namenjenih šest zabojnikov za različne vrste odpadne opreme.

Manjše kose (do velikosti sesalnika za prah) pa lahko oddate v premični zbiralnici, ki je po vnaprej določenem urniku na voljo na različnih lokacijah.

 

Občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.