Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Preko tisoč evrov za družine


VERSKE

| |
27.11.2015      9:33
A A

Preko tisoč evrov za družine


Vrhnika, 21. novembra – V Cankarjevem domu je vrhniška Karitas organizirala že enajsti dobrodelni koncert »Dva novčiča« za družine v stiski, ki so ga vsebinsko oblikovali domači izvajalci in iz drugih krajev.


Vokalna skupina Svetlice
Vokalna skupina Svetlice
Deli:

Vrhniška Karitas je ena dejavnejših v ljubljanski nadškofiji, kar je potrdil tudi generalni tajnik Škofijske Karitas Ljubljana Jože Kern. Po njegovem je sploh v zadnjem času organizacija v senci begunske krize na veliki preizkušnji, kajti slovenska Karitas skupaj z avstrijsko, nemško in hrvaško »opravljamo veliko delo in kažemo pričevanje za krščanske vrednote in božjo ljubezen.« O pomenu dobrodelnosti je spregovoril tudi direktor vrhniške Karitas, Blaž Gregorc, ki je izpostavil nujo odprtosti, preprosti in ljubezni do sočloveka. Veliko pohvalo na račun dobrodelne organizacije pa je izrekel župan Stojan Jakin: »Vedno več je takih, ki se komaj preživljajo. Zato sem ponosen in vesel, da imamo takšne organizacije kot je Karitas, predvsem pa dobre ljudi, ki v njej sodelujejo.«

Že res da so kulturni del programa oblikovali domači in drugi izvajalci, a vendarle je bilo veliko govora tudi o sveti Emi Ogrski, zavetnici Karitas. Kot sta dejala voditelja večera Marjana Debevec in Franci Bozovičar, naj zgled te svete žene in velike dobrotnice nas uči pristne solidarnosti in darežljivosti, da bomo ubogim velikodušno podarjali od svojega in z brati delili, kar imamo. Naj še omenimo, da so za dekoracijo odra s papirnatimi cvetlicami poskrbele žene in dekleta iz združenja Žarek upanja.
Sicer pa je bil koncert le vrhunec dogajanj za vrhniško Karitas. Že v torek, 17. novembra, so imeli blagoslov novih skladiščnih prostorov v kleti objekta »kaplanija«, kjer je tudi sicer sedež Karitasa. Blagoslov je opravil župnik Blaž Gregorc, dogodku pa so prisostvovali tako predstavniki lokalne kot ljubljanske Karitas. »Dogodku daje veličino dejstvo, da so nove skladiščne prostore izdelali kar sami prejemniki pomoči in na ta način pokazali svojo hvaležnost organizaciji,« je pojasnila Mari Štirn, gonilna sila vrhniške Karitas. »Ob tej priložnosti bi se rada zahvalila še podjetjema Marolt Beton in Okna Mont, ki sta pomagala s svojimi izdelki. Stokrat jima hvala.«

Na koncertu »Dva novčiča« so iz naslova prodanih kart zbrali 876 evrov, tristo evrov pa je bilo še prostovoljnih prispevkov. Sredstva bodo namenjena družinam v stiski.
Za Karitas Vrhniko je letošnje leto eno najbolj dejavnih v njeni zgodovini, kajti ne samo, da pomaga domačim prosilcem pomoči, marveč že od samega začetka dejavno sodeluje tudi v begunskem nastanitvenem centru na Vrhniki.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

Na koncertu »Dva novčiča« so nastopili ansambli, pevci in solisti: Otroški pevski zbor Župnijskega vrtca, Vokalna skupina Svetlice, Maruša Kos – solistka, Skupina Contrio, Anže Zdešar – harmonikar, Ansambel Gregorja Kobala, Ansambel Maj, Ansambel Skrivnost, Ansambel Jurčki, Ansambel Mladi Godci in Vipavski Tamburaši.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRANSFORMERJI: ZADNJI VITEZ 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
01.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3

Bodite prvi pri oddaji mnenja.