Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
15°C | 31°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

24-ič po Vrhniški planinski poti


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
07.05.2018      22:13
A A

24-ič po Vrhniški planinski potiDeli:

27. aprila 2018 se je na Trgu Karla Grabeljška zbrala skupina 24 udeležencev 24. pohoda po Vrhniški planinski poti. Nočno deževje je poskrbelo za prijetno sveže jutro, kar pa udeležencev ni motilo in prešerne  volje  smo  se odpravili proti Štirni. Po uri prijetne hoje skozi lep bukov gozd smo prispeli na Planino. Po kratkem predahu in okrepčilu smo se spustili proti Staremu malnu. Sledimo markaciji VP, prečkamo magistralno cesto Vrhnika - Logatec in zavijemo strmo v gozd. Nekdaj gost smrekov gozd Raskovca sta žled pred leti in veter dodobra razredčila. Ob poti pa smo opazili da je pogozdovanje v teku, a da bo gozd nudil senco in hlad bo preteklo še veliko let.

Pot v družbi vsekakor hitreje mine in tako niti ne opaziš, da smo že prehodili dobršen del naše poti. Dosti sveži odtisi v blatu pa so nas opomnili, da v gozdu nikoli nismo sami in da oznake "območje medveda" niso postavljene brez pomena. Prijetno utrujeni in potrebni počitka ter okrepčila smo prispeli do kurirske postojanke, kjer so nam postregli čaj, piškote, prav tako nam je teknila malica iz nahrbtnika. Pot nadaljujemo proti Dolgim talom in po gozdni cesti prozi Verdu, kjer po skupno 9 urah zaključimo našo dobrih 25 km dolgo pot.

Hvala za vodenje  Jože.

Besedilo: Marjana Vodeb

Foto: Jože Školc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.