Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo. Možne bodo posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrhnika bo imela eno najlepših knjižnic daleč ......


OBČINSKE

| |
25.04.2014      10:52
A A

Vrhnika bo imela eno najlepših knjižnic daleč naokoli


Tisti redki, ki smo si lahko ogledali nove prostore vrhniške knjiž­nice, ki bo nastanjena v Kulturnem centru Vrhnika, se strinjamo, da bo to ena najbolj prostornih in verjetno najlepših knjižnic daleč naokoli. Težko je z besedami opisati to, kar je videti, vsekakor jo to dobra vest tako za tam zaposlene kot za vse uporabnike njenih sto­ritev. Nenazadnje: na Vrhniki je rojen največji slovenski pisatelj, zakaj ne bi torej temu bila primerna tudi knjižnica?


Pogled na kulturni center s prednje strani.
Pogled na kulturni center s prednje strani.
Deli:

V kulturnem centru vsa nadstropja zasedajo delavci, največ gneče pa je trenutno čisto na vrhu, kjer bodo pros­tori za šolo. Knjižnična etaža pod njo je že pobeljena, tlaki čakajo na protivlažni premaz. Knjižnico bo odlikovala pros­tornost: imela bo poseben domoznanski oddelek, »konferenčno sobo«, ki jo bo mogoče pregraditi in posledično pove­čati ali zmanjšati, sobo za individualno učenje, sobo za delavnice… Posebej do­mače delujejo strešna okna, pod katerimi bodo mize, kar daje občutek kot bi bili v kakšni prijetni mansardi. Ponekod je na­meščena že oprema, to so tiste knjižne police, ki so še pred leti služile za opre­mo usnjarske šivalnice. Strop bo ostal gol, z vsemi inštalacijami, da bo pridih industrialnosti še večji. Saj veste: knjiž­nica želi ohraniti nekaj »vonja« nekdanje šivalnice IUV. Janko Skodlar, podžupan Občine Vrhnika, ki z občinske strani vodi projekt, pravi, da je rok za teh­nični pregled 30. april, a že sedaj se ve, da so se nekatera dela zamaknila. Razlog je zamakanje s strehe v šol­sko etažo. Vhodi nekaterih inštalacij naj ne bi popolnoma tesnili, zato je ob njih kapljalo na tla. V času našega obiska naj bi večino problematičnih mest že odkri­li in sanirali. Posledično so se nekatera dela, ki so vezana na sanacijo vodotes­nosti, terminsko zamaknila. Bolj verje­ten termin tehničnega pregleda bo zato sredi maja. Če še računamo mesec dni roka za odpravo morebitnih napak, bi se lahko knjižnica v začetku poletja že selila v nove prostore. Dosedanje na Tržaški 9b bo zasedla šola z manjšo te­lovadnico, šolsko knjižnico in razredom. Delavci vršijo dela tudi v pritličju kul­turnega centra, in sicer v tisti polovici, ki bo služila šolski telovadnici in spremlja­jočim prostorom, dočim drugo polovico pritličja, ki je namenjena za Doživljajsko razstavišče Ljubljanica, zaenkrat puščajo pri miru. Občina je za slednjega v so­delovanju s partnerjema - Muzejem in galerije mesta Ljubljane  Univerze v Ljubljani, 28. febru­arja letos, vložila vlogo, s katero se pote­guje za sredstva Norveškega finančnega mehanizma. Projekt je ocenjen na 1,38 MIO in če bo občini uspela kandidatura, bo morala v okviru omenjenega zneska plačati le dobrih 65 tisoč evrov (to je 4,71 % investicije). Skodlar pravi, da pri­čakujejo odločbo v juniju, pričakovanja pa so visoka.


Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017 | Kino
Ledena babica
19.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI BIGFOOT
19.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: UMOR NA ORIENT EKSPRESU
25.11.2017 | Kultura
DVA NOVČIČA
26.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KOKO IN VELIKA SKRIVNOST
26.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČUDO
27.11.2017 | Družabni dogodki
NEPRILAGOJENI
19.11.2017 | Kino
Ledena babica
19.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI BIGFOOT
19.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: UMOR NA ORIENT EKSPRESU
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.