Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrhnika bo imela eno najlepših knjižnic daleč ......


OBČINSKE

| |
25.04.2014      10:52
A A

Vrhnika bo imela eno najlepših knjižnic daleč naokoli


Tisti redki, ki smo si lahko ogledali nove prostore vrhniške knjiž­nice, ki bo nastanjena v Kulturnem centru Vrhnika, se strinjamo, da bo to ena najbolj prostornih in verjetno najlepših knjižnic daleč naokoli. Težko je z besedami opisati to, kar je videti, vsekakor jo to dobra vest tako za tam zaposlene kot za vse uporabnike njenih sto­ritev. Nenazadnje: na Vrhniki je rojen največji slovenski pisatelj, zakaj ne bi torej temu bila primerna tudi knjižnica?


Pogled na kulturni center s prednje strani.
Pogled na kulturni center s prednje strani.
Deli:

V kulturnem centru vsa nadstropja zasedajo delavci, največ gneče pa je trenutno čisto na vrhu, kjer bodo pros­tori za šolo. Knjižnična etaža pod njo je že pobeljena, tlaki čakajo na protivlažni premaz. Knjižnico bo odlikovala pros­tornost: imela bo poseben domoznanski oddelek, »konferenčno sobo«, ki jo bo mogoče pregraditi in posledično pove­čati ali zmanjšati, sobo za individualno učenje, sobo za delavnice… Posebej do­mače delujejo strešna okna, pod katerimi bodo mize, kar daje občutek kot bi bili v kakšni prijetni mansardi. Ponekod je na­meščena že oprema, to so tiste knjižne police, ki so še pred leti služile za opre­mo usnjarske šivalnice. Strop bo ostal gol, z vsemi inštalacijami, da bo pridih industrialnosti še večji. Saj veste: knjiž­nica želi ohraniti nekaj »vonja« nekdanje šivalnice IUV. Janko Skodlar, podžupan Občine Vrhnika, ki z občinske strani vodi projekt, pravi, da je rok za teh­nični pregled 30. april, a že sedaj se ve, da so se nekatera dela zamaknila. Razlog je zamakanje s strehe v šol­sko etažo. Vhodi nekaterih inštalacij naj ne bi popolnoma tesnili, zato je ob njih kapljalo na tla. V času našega obiska naj bi večino problematičnih mest že odkri­li in sanirali. Posledično so se nekatera dela, ki so vezana na sanacijo vodotes­nosti, terminsko zamaknila. Bolj verje­ten termin tehničnega pregleda bo zato sredi maja. Če še računamo mesec dni roka za odpravo morebitnih napak, bi se lahko knjižnica v začetku poletja že selila v nove prostore. Dosedanje na Tržaški 9b bo zasedla šola z manjšo te­lovadnico, šolsko knjižnico in razredom. Delavci vršijo dela tudi v pritličju kul­turnega centra, in sicer v tisti polovici, ki bo služila šolski telovadnici in spremlja­jočim prostorom, dočim drugo polovico pritličja, ki je namenjena za Doživljajsko razstavišče Ljubljanica, zaenkrat puščajo pri miru. Občina je za slednjega v so­delovanju s partnerjema - Muzejem in galerije mesta Ljubljane  Univerze v Ljubljani, 28. febru­arja letos, vložila vlogo, s katero se pote­guje za sredstva Norveškega finančnega mehanizma. Projekt je ocenjen na 1,38 MIO in če bo občini uspela kandidatura, bo morala v okviru omenjenega zneska plačati le dobrih 65 tisoč evrov (to je 4,71 % investicije). Skodlar pravi, da pri­čakujejo odločbo v juniju, pričakovanja pa so visoka.


Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.