Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 27.04.2018

pretežno oblačno
Dopoldne bo pretežno oblačno, popoldne se bo delno zjasnilo. Večinoma jasno bo na Primorskem, burja bo čez dan oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, na Primorskem do 24 °C.
8°C | 20°C
sobota, 26.04.2018
11°C | 21°C
nedelja, 28.04.2018
7°C | 27°C
ponedeljek, 29.04.2018
10°C | 26°C
torek, 30.04.2018
10°C | 22°C
Opozorila
Petek, 27.4.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

KO MUZEJ POSTANE UČILNICA


ŠOLSTVO

| |
06.11.2017      7:53
A A

KO MUZEJ POSTANE UČILNICADeli:

V četrtek, 26. 10. 2017, smo se tretješolci odpravili na oglede muzejev in stavb, ki so bile v preteklosti za prebivalce Vranskega in tudi druge pomembne. Najprej smo se ustavili v Schwentnerjevi hiši, kjer nas je pričakala gospa Tanja. Zbrali smo se v nekdanjem 'magacinu' (skladišču), kjer smo si ogledali razstavo portretov. Gospa Tanja nam je na nam primeren način razkazala hišo, vse njene prostore in predstavila gospoda Lavoslava Schwentnerja in nam razložila, zakaj je pomemben. Bil je res velik človek, ki je veliko pripomogel, da imamo knjige v slovenskem jeziku. Knjige, ki jih je založil, so bile tudi za nas otroke zanimive, saj so bile platnice barvne. Poleg zanimivega ogleda, ki smo ga bili deležni, smo morali tudi v naše zvezke zapisati pomembne reči o Lavoslavu Schwentnerju.

Po ogledu nas je pot vodila skozi trg Vransko, kjer smo še enkrat ponovili vse o zgodovinsko pomembnih stavbah na Vranskem, do naselja Brode, kjer smo si ogledali etnografsko zbirko. Tam nas je pričakal gospod Ludvik Pikl, lastnik zbirke, in nam jo tudi razkazal. V njegovi zbirki so predstavljene mizarska, čevljarska, kovaška, sedlarska zbirka, zbirka starih kuhinjskih pripomočkov in starih kmetijskih pripomočkov in strojev. Gospod Ludvik nam je ob pomoči učiteljice povedal, čemu so služili nekateri predmeti in stroji. V zbirki je bilo zanimivo. Spoznali smo, kako je potekalo življenje v preteklosti. Po ogledu zbirke smo tudi tu zapisali pomembne stvari v naše zvezke, po zapisih pa so bili naši želodčki že prazni, zato smo se hitro podali do šole.

Zahvaljujemo se gospodu Ludviku Piklu za prijetno predstavitev zbirke in gospe Tanji Goropevšek, ki nam je pomagala pri organizaciji našega dneva in nas na zanimiv način popeljala po Schwentnerjevi hiši.

                                                                                                            Tretješolci Osnovne šole Vransko z razredničarko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 144
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2018
Danes ni dogodkov.
30.04.2018 | Družabni dogodki
KRESOVANJE z Ansamblom Franca Zupana s prijatelji
01.05.2018 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2018 | Družabni dogodki
GARAŽNA RAZPRODAJA NA VRANSKEM
30.04.2018 | Družabni dogodki
KRESOVANJE z Ansamblom Franca Zupana s prijatelji
01.05.2018 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2018 | Družabni dogodki
GARAŽNA RAZPRODAJA NA VRANSKEM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.