Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 3°C
torek, 18.11.2018
0°C | 5°C
sreda, 20.11.2018
1°C | 5°C
četrtek, 21.11.2018
3°C | 6°C
petek, 22.11.2018
4°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

KAJ IMAJO SKUPNEGA LEGO KOCKE, PODNEBNE ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
06.11.2017      7:52
A A

KAJ IMAJO SKUPNEGA LEGO KOCKE, PODNEBNE SPREMEMBE IN UČENCI 3. A?Deli:

V ponedeljek, 23. 10. 2017, so imeli tretješolci tehniški dan. Spoznavali so, kaj prinašajo podnebne spremembe, iskali vzroke za nastanek sprememb, iskali rešitve ter pisali zaobljube, kako bodo oni prispevali k zmanjševanju podnebnih sprememb.

V uvodu so spoznali podnebne spremembe, ki so se že zgodile, ogledali so si posnetek ledenika ob severni steni Triglava, prebirali so članke in poiskali nekaj predlogov, kako lahko sami prispevajo k zmanjšanju podnebnih sprememb. Ko so problematiko spoznali, so učenci v skupinah dobili lego kocke kompleta Lego story education, s pomočjo katerega so svoje pridobljeno znanje predstavili. Vsak član skupine je pripravil eno ploščo in na njej predstavil dogovorjeno tematiko. Učenci so morali predstaviti, kako živimo oziroma kako so živeli, posledice, ki so se zgodile, ukrepe na ravni posameznika in ukrepe na ravni države. Ko je bila vsaka kocka na pravem mestu in so se s tem strinjali tudi ostali člani skupine, je sledilo oblikovanje stripa na računalniku. Učenci so najprej fotografirali svoje plošče in nato s pomočjo programa Story visualizer oblikovali strip, ki je razložil in podkrepil predstavitev na ploščah. Prav vse skupine so uspešno končale svoje delo, za kar jim čestitam.

Učenci se ta dan niso spoznali samo s problematiko podnebnih sprememb, naučili so se sprejemati mnenja sošolcev, delati v skupini in upoštevati druge, hkrati so spoznali, da je lahko računalnik zelo koristna stvar za prikazovanje različnih problemov.

Skozi celoten dan nam je pri sestavljanju kock, oblikovanju stripov pomagal učitelj Miha Miklavc, ki se mu vsi iz srca zahvaljujemo za pomoč in izvedbo tehniškega dneva. Učenci so zapisali, da si še želijo podobnih dni dejavnosti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Kultura
DAN MODRIH KNJIG

Bodite prvi pri oddaji mnenja.