Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

delno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
5°C | 12°C
sobota, 17.11.2018
1°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
2°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
-3°C | 6°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

EKSKURZIJA TRETJEŠOLCEV


NOVICE

| |
21.05.2018      14:25
A A

EKSKURZIJA TRETJEŠOLCEVDeli:

Tretješolci smo končno dočakali našo zaključno ekskurzijo, ki smo se jo veselili celo šolsko leto. Dan je bil zanimiv, pester in zabaven, več o njem so zapisali učenci sami.

V četrtek, 17. 5. 2018, smo prišli v šolo. V razredu nam je učiteljica pobrala denar za kosilo. Kasneje smo se obuli in oblekli za na pot. Na avtobusni postaji smo počakali šolski prevoz. Peljali smo se slabi dve uri do Rogatca. Tam smo imeli delavnice, naredili smo si kruh, svečo in hodili s hoduljami. Spremljevalka v muzeju nam je povedala, pokazala in predstavila stvari v muzeju na prostem. Meni je bilo všeč, ko smo pekli kruh. Po ogledu smo odšli nazaj v avtobus in se odpeljali na Jelenov Greben, kjer smo pojedli kosilo. Kasneje smo hranili jelene, košute in muflone. Kupili smo si tudi spominke. Na jelenovem Grebenu sem spoznal, da jeleni razumejo tudi rusko. Z Jelenovega Grebena smo šli do čokoladnice, tam nam je gospod razložil, kako naredijo čokolado. Lahko smo si kupili čokolado, nato pa smo odšli v šolo in počakali na starše.

Mitja Musi, 3. A

Zjutraj smo prišli s sošolci v razred. Učiteljica je pobrala denar za kosilo, nato smo se v garderobi preoblekli in obuli ter odšli na postajo počakat avtobus. Ko je avtobus prišel, smo se odpeljali v Rogatec v muzej na prostem.

Ko smo prišli v muzej na prostem, smo najprej pojedli malico in odšli v tri delavnice. V prvi smo hodili s hoduljami, v drugi delavnici smo pekli kruh, nato pa smo odšli k čebelarju izdelat sveče. Sledil je ogled vsega ostalega v muzeju na prostem kot so hlev, kovačija, vodnjak, hiša, trgovčeva hiša, svinjak in kozolec. Nato smo šli v trgovino, kjer smo si lahko kaj kupili.

Z avtobusom smo se odpeljali v Olimje na Jelenov Greben, kjer smo šli na kosilo in sladoled ter si ogledali hranjenje jelenov, košut in muflonov. Z jelenovega Grebena smo se peš odpravili v čokoladnico. Na poti smo videli eno izmed najstarejših lekarn v Evropi. Ko smo prišli do čokoladnice, smo izvedeli, da je bila tam najprej šola, sedaj pa je čokoladnica. Dobili smo koščke čokolade. Po ogledu smo odšli na avtobus in se odpeljali domov.

Ta dan sem se naučil, da nikoli ne smeš v vroč čaj, dati limone in medu.

Rok Hribar, 3. A

 

Najprej smo z nahrbtnikom prišli v jutranje varstvo. V nahrbtniku smo imeli pijačo in dežnik. Ko smo prišli v razred, nam je gospa Polona pobrala denar. Nato smo se obuli in oblekli ter počakali na avtobus. Avtobus je okoli 9.00 prišel po nas. Peljali smo se dobro uro do Rogatca. Ko smo prišli v muzej na prostem, smo najprej pojedli malico. Tam smo imeli 3 delavnice. Najprej sem bila na hoduljah iz lesa. Šlo mi je kar dobro. Nato smo pekli žulike (žemljice, ki jih žulimo). Testo smo že imeli. Nazadnje nas je čebelar naučil stvari o čebelah in iz voska smo si naredili sveče. Po delavnicah smo si ogledali vse stavbe in šli v trgovino. To je bila naša 1. postaja. Nato smo se z avtobusom odpeljali v Olimje, kjer je jelenov Greben. Tam smo najprej pojedli kosilo, nato smo šli ven pojesti sladoled. Z mostu smo opazovali jelene, košute in tudi muflone. Gospod nam je veliko povedal.

Nato smo šli peš do čokoladnice (tam je bila najprej šola). Poskusili smo tudi čokolado. Dan smo zaključili z vožnjo domov.

Eva Učakar, 3. A

 

Zjutraj smo odšli v razred. V razredu smo pobrali denar za kosilo. Pred odhodom smo se oblekli in obuli. Odšli smo v avtobus. Med dolgo vožnjo do Rogatca smo gledali skozi okno. Po dolgi vožnji smo prišli do muzeja na prostem, kjer smo izstopili iz avtobusa. Tam smo najprej pojedli malico, potem pa smo šli po delavnicah. Hodili smo s hoduljami, pekli smo kruh in izdelovali sveče. Odšli smo tudi na ogled stavb in v trgovino. Poslovili smo se in se odpravili v Olimje. Po poti smo videli cerkev Svete Eme. V Olimju smo pojedli kosilo. Videli smo tudi jelene in jih hranili. Med jeleni so bili tudi mladički. Nato smo peš odšli do čokoladnice, kjer smo poskusili čokolado. Izvedeli smo, da je bila to prej šola in da je čokoladnica od leta 1992 ter da čokolade delajo ročno. Po ogledu smo odšli na avtobus in se odpeljali domov. Jaz sem zelo uživala in upam, da bomo še kdaj ponovili.

Ema Krajnc, 3. A
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.11.2018
Danes ni dogodkov.
16.11.2018 | Družabni dogodki
ADI SMOLAR - kantavtorski koncert
20.11.2018 | Kultura
SAVINJČANI BEREMO 2018/2019
20.11.201 | Ostalo
Žensko podjetništvo
20.11.2018 | Družabni dogodki
BRALNO DRUŽENJE S STANOVALCI DOMA
20.11.2018 | Šole in vrtci
MEDITATIVNA PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM z Ano Grašinar
23.11.2018 | Kultura
DAN MODRIH KNJIG

Bodite prvi pri oddaji mnenja.